Ana Sayfa Ekonomi Çiftçilerin sorunları “Yeşil Masa” ile çözülecek

Çiftçilerin sorunları “Yeşil Masa” ile çözülecek

Adana İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde başlatılan uygulama ile bürokratik işlemlerin azaltılması amaçlanıyor.

Giriş Tarihi: 13 Ekim 2016 Perşembe 09:13
Çiftçilerin sorunları “Yeşil Masa” ile çözülecek

Adana İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde bakanlık tarafından verilen hizmetlerden etkin ve hızlı bir şekilde faydalanmayı sağlayarak memnuniyetin sağlanması ve bürokratik işlemlerin azaltılması amacıyla “Yeşil Masa”uygulaması başlatıldı.

Başlatılan uygulama ile Adana’da bitkisel-hayvansal üretim yapan üreticileri, gıda üretimi ve satışı yapan işletmeleri ile İl Müdürlüğü arasında hızlı-etkili ve sürekli bir bilgi ağı kurulması hedefleniyor.

Yeşil Masa uygulamasında çiftçiler-üreticiler web ortamında, telefon aracılığı ile veya kuruma bizzat başvuruda bulanarak talep, öneri ve şikayetlerini "Yeşil Masa"da görevli personellere iletecek. Görevli uzman personeller tarafından alınan talepler il ve ilçelerdeki konu uzmanlarına iletilecek ve en geç 5 (beş) işgünü içerisinde talep sahibine geri bildirimde bulunulacak.

Süreç"Yeşil Masa" da görevli konu uzmanı tarafından kayıt altına alınarak bizzat yönetilecek. Böylelikle Yeşil Masa ile çözülmemiş sorun, değerlendirilmemiş talep ve öneri, işleme alınmamış şikayet, kurum girişinde karşılanmamış çiftçi kalmayacak.

Yeşil Masa'ya başvuruda bulunmak isteyen çiftçiler, üreticiler ve ilgili vatandaşlar yeşilmasa.tarim.gov.tr internet adresinden, telefonla veya şahsen müracaat edebilirler.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Pozantı'da uyuşturucu operasyonu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık