Ana Sayfa Gündem Ç.Ü’de Cinsel Taciz ve Saldırıya Karşı Destek Birimi kurulacak

Ç.Ü’de Cinsel Taciz ve Saldırıya Karşı Destek Birimi kurulacak

Çukurova Üniversitesi bünyesinde “Cinsel Taciz ve Saldırıya Karşı Destek Birimi (CTS)” kurulması için çalışmalara başlandığı bildirildi.

Giriş Tarihi: 11 Haziran 2021 Cuma 12:07
Ç.Ü’de Cinsel Taciz ve Saldırıya Karşı Destek Birimi kurulacak

Çukurova Üniversitesi bünyesinde “Cinsel Taciz ve Saldırıya Karşı Destek Birimi (CTS)” kurulması için çalışmalara başlandığı bildirildi.

Ç.Ü. Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel, Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği (UCİM) çalışmaları hakkında bilgi almak, görüş alışverişinde bulunmak üzere derneğin Adana İl Koordinatörü Dr. Zeynep Ekmekçi ile bir araya geldi.

UCİM Adana Gençlik Koordinatörü Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğrencisi Duygu Oldaç, ÇÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Şehnaz Yılmaz ve ÇÜ Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü Adli Bilimler Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sunay Fırat’ın da katıldığı görüşmede Dr. Dt. Ekmekçi, Prof. Dr. Tuncel’e Adana yapılanması hakkında bilgi aktardı.

Kadın ve çocuklarla ilgili konulara özel önem verdiğini bildiren Prof. Dr. Tuncel, geçtiğimiz günlerde Çukurova Üniversitesi bünyesinde “Cinsel Taciz ve Saldırıya Karşı Destek Birimi (CTS)” kurulması için çalışmalara başlandığını hatırlatarak, UCİM içinde ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını dile getirdi.

Gençleri, toplumsal faaliyetlere ve sosyal sorumluluk projelerine kanalize etmenin önemine işaret eden Prof. Dr. Tuncel, yüz yüze eğitim başladığında gençlerin bu tür organizasyonlara katılımlarına teşvik konusuna özel hassasiyet göstereceklerini söyledi. Bu anlamda da öğrenci topluluklarının UCİM çalışmalarında aktif rol almasını sağlayacaklarını ve Çukurova Üniversitesinde UCİM öğrenci topluluğu kurulması için gerekenin yapılacağını ifade etti.

 Çocuk istismarı ve cinsel taciz konularının önüne geçilmesi ve farkındalığın artırılabilmesi için önce annelerin eğitilmesi gerektiğine işaret eden Prof. Dr. Tuncel konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Anneler çocuklarının dediklerini lütfen dikkate alsın veonları bilinçlendirsin. Çünkü bir insanın yarasını en iyi anneler bilir, en iyi onlar sarar. Bunun için de, içinde bulunacağımız UCİM destek çalışmalarımızda annelerimizin eğitilmesine öncelik verilmesini, gençlerimizin de bu çalışmaların merkezinde yer almasını arzuluyorum.” 

“Çocuk İstismarı ve Cinsel Taciz Toplumun Her Kesiminin Meselesi”

“Çocuk istismarı ve cinsel taciz toplumun her kesiminin meselesi. ‘Bu benim çocuğum değil’ deyip kenara çekilemeyiz. Ülkemizin geleceğini baltalayanlara, çocuklarımıza el uzatanlara, çocuk üzerinde güç oluşturup onları istismar edenlere karşı verilen tüm mücadelede biz Çukurova Üniversitesi olarak her türlü desteğe hazırız. Bu anlamda devletimizin tüm kurum ve kuruşları ile amacı ‘insan yaşamına dokunmak’ olan her sivil toplum kuruluşuyla çalışmaya hazır olduğumuzu belirtmek isterim. Bu anlamda farkındalık yaratmak için emek harcayan UCİM Adana İl Koordinatörü Dr. Dt. Zeynep Ekmekçi ve öğrencimiz Duygu Oldaç başta olmak üzere, Doç. Dr. Şehnaz Yılmaz ve Doç. Dr. Sunay Fırat hocalarımıza da desteklerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Kaçak makaron ve tütün ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık