Ana Sayfa Ekonomi Çukurova Belediyesi KOSGEB'le işbirliği yaptı

Çukurova Belediyesi KOSGEB'le işbirliği yaptı

İşsizliği azaltmak amacıyla KOSGEB ile işbirliği yapan Çukurova Belediyesi, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını verdi. Adana’nın işsizlikte Türkiye şampiyonu olduğuna dikkat çeken Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Adana’nın en büyük sorunu nedir?’ diye sorulduğunda ‘işçi bulamamak’ cevabını alacağımız günlerin gelmesini diliyorum. Bu projemizle, işsizliğe bir nebze de olsa katkı yapabildiysek, ne mutlu bize” dedi.

Giriş Tarihi: 3 Kasım 2016 Perşembe 16:57
Çukurova Belediyesi KOSGEB'le işbirliği yaptı

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, işsizlik sorununun çözümüne katkı yapmak için yaptığı çalışmalara devam ediyor. Çukurova Belediyesi bünyesinde gerçekleştirilen KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi kurslarında başarı gösteren toplam 120 kişiye törenle sertifika ve belgeleri verildi. KOSGEB’e destekleri için teşekkür eden Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Tarım ve sanayinin başkenti olarak nitelendirilen Adana işsizlikte birinci sırada, kamu yatırımlarından ise payını alamıyor. Adana’nın en büyük sorunu nedir?’ diye sorulduğunda ‘işçi bulamamak’ cevabını alacağımız günlerin gelmesini diliyorum. İşsizliği belediyelerin çözebilmesi imkansız, o nedenle KOSGEB Adana Müdürlüğü ile işbirliği yaparak gerçekleştirdiğimiz bu kursları bitirenler, umarız ki en kısa zamanda kendi işlerini kuracak, bu amaçla hibe ve kredi de alarak hedeflerine ulaşacaklardır. Bu arkadaşlardan bir tek kişi bile, kendi işini kursa ve yanlarında birkaç kişiyi çalıştırırsa ne mutlu bize” dedi.

“İSTİHDAMA CİDDİ KATKI YAPTIK”

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi alan kursiyerlerin şehir dışında ve Adana sınırlarında iş yerleri açtığını ve istihdama ciddi katkı sunduklarını ifade eden Belediye Başkanı Soner Çetin, “’Projelerimizle istihdama katkı sağlamanın gayreti içindeyiz. İşyeri açan kursiyerlerimizin açılışlarına gidiyor ve hepsine ayrı ayrı hayırlı olsun ziyaretlerinde bulunuyorum. Bundan büyük bir mutluluk ve gurur duyuyorum. Tüm kursiyerlerimize iş kollarında başarılar diliyorum” şeklinde konuştu. Çetin, başarılı kursiyerlere sertifikalarını ve başarı belgelerini verirken, KOSGEB Adana Müdürü Hüseyin Şen, “Adana’nın kötü talihini yenmek için Çukurova Belediyesi ile çok güzel bir adım attık. Bu duyarlı yaklaşım için Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanlığını da yürüten Sayın Başkan Soner Çetin’e teşekkür ediyoruz” dedi. Sertifika almaya hak kazanan kursiyerler de, Başkan Çetin ve KOSGEB’e teşekkür ettiklerini belirtti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Pozantı'da uyuşturucu operasyonu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık