Ana Sayfa Gündem Çukurova'ya 6'ıncı ''Emekli Dinlenme Evi''

Çukurova'ya 6'ıncı ''Emekli Dinlenme Evi''

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, her hafta bir açılış yaparak halkla kucaklaşıyor. "Her salı bir açılış yapacağız" diyen Başkan Çetin, bu kez Yurt mahallesinde, Hasan Balıkçı Çocuk Parkı ve Emekli Dinlenme Evi'nin açılışını yaptı. Vatandaşlar tarafından büyük bir coşkuyla karşılanan Çetin, açılışta mahallelilere müjde vererek, çifte sevinç yaşattı.

Giriş Tarihi: 5 Ekim 2016 Çarşamba 10:04
Çukurova'ya 6'ıncı ''Emekli Dinlenme Evi''

Çukurova Belediyesi yaz sezonunun sona ermesiyle birlikte başladığı açılışlara her hafta bir yenisini eklemeye devam ediyor. Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Yurt mahallesinde yapımı tamamlanan Hasan Balıkçı Çocuk Parkı ve Emekli Dinlenme Evi'nin açılışını coşkulu halk katılımı eşliğinde yaptı. Çok sayıda emekli vatandaşın ve çocukların katıldığı çifte açılış, keyifli anlara tanıklık etti. Açılışta, CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, CHP Seyhan İlçe Başkanı Abeydullah Kolcu, CHP Çukurova İlçe Başkanı Yüksel Erdoğan, CHP Sarıçam İlçe Başkanı Celal Güven, CHP Pozantı İlçe Başkanı Şenol Erol, meclis üyeleri, muhtarlar ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de hazır bulundu.

"GÜLMEK DEVRİMCİ BİR EYLEMDİR"

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, parkın ve emekli dinlenme evinin adını taşıyan Hasan Balıkçı'nın unutulmaması gerektiğini vurgulayarak, "Bugün burası, Hasan Balıkçı'nın adına daha da yakışır bir park oldu. Değerli Hasan Balıkçı, gülümsemeyi ihmal etmeyen, hep güler yüzüyle hatırladığımız, onurlu mücadelesi ile hafızamıza kazıdığımız değerli bir insandı. Biz de, bu ülkede herşey yolunda gittiği için gülmüyoruz. Yolsuzluğa, hırsızlığa, adaletsizliğe, haksızlığa karşı gülümsüyoruz. Çünkü, gülmek devrimci bir eylemdir" dedi.

YURT MAHALLESİNE KREŞ MÜJDESİ

Çukurova'da, 34 yeni parkın açılışını yapıp, 14 parkı yenilediklerini aktaran Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, sosyal demokrat belediyeciliğin en büyük örneklerinden biri olarak ifade ettiği, Emekli Dinlenme Evlerinin 6'ncısını açıyor olmaktan, büyük bir mutluluk duyduğunu belirtti. Kalabalığa, "Emekli Dinlenme Evlerinden memnun musunuz?" diye soran Çetin, alkışlarla aldığı yanıtın ardından, Yurt mahallesi sakinlerine, bir de kreş müjdesi verdi. Çetin," Çukurova'mızın, en güzel, en büyük mahallelerinden biri olan Yurt mahallemize, en kısa zamanda kreş açacağız. Rutin belediyecilik hizmetlerinin dışında, sosyal belediyecilik anlamında da sorumluluklarımızı yerine getirip, gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. Her hafta bir açılış yapıp, sizlerle kucaklaşmanın mutluluğunu yaşayacağız" diye konuştu.

HASAN BALIKÇI KİMDİR?
Hasan Balıkçı, 1961 yılında Adana'nın Seyhan İlçesi Kayışlı Köyü'nde, 8 çocuklu bir ailede doğdu. Ortaokul ve liseyi Adana'da tamamladı. Öğrenciliği boyunca, okumak için tarlada ırgat olarak çalıştı. 1987 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Üniversite yıllarında, özel bir kablo firmasında çalıştı. Mezun olduktan sonra da, 3 yıl özel sektörde çalıştı. 1989'da, Türkiye Elektrik Kurumu'nda (TEK) işe başladı. İlk görev yeri olan Ağrı'da 4 yıl kaldı. 1993'te Adana'ya atandı. Şanlıurfa'ya tayini çıkmadan önce, Adana Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş (TEDAŞ) Müessese Müdürlüğü'nde fabrika ve benzerlerinin bağlı olduğu, Büyük Müşteriler Müdürlüğü'nde başmühendis olarak çalıştı. Kaçak elektrik kullandığını tespit ettiği özel bir işletmenin sahiplerince kiralanan katiller tarafından, 18 Ekim 2002'de öldürülen Balıkçı, Şanlıurfa TEDAŞ Müessese Müdürlüğü Teknik İşler Müdürlüğü'nde görev yapmaktaydı. Elektrik Mühendisleri Odası Adana Şubesi'nde 1998-2002 yılları arasında Yönetim Kurulu üyeliği ve Şube Sekreterliği yaptı. 1998-2000 yılları arasında Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Adana İl Koordinasyon Kurulu Sekreterliği, 1993-1996 yılları arasında Enerji Yapı Yol Sen Adana Şube Başkanlığı görevlerinde bulundu. Hasan Balıkçı, Şengül Balıkçı ile evlendi. Açelya ve Ayça İdil adında iki kızı vardı. Balıkçı ölümünün ardından 2004 yılında Uluslararası Saydamlık Örgütü'nce dünya genelinde 5 kişiye verilen Dünya Dürüstlük Ödülü'ne layık görüldü.

 

 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Genç avukatlar mesleğe adım attı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık