Ana Sayfa Sağlık Çulhaoğlu: Halkın ihtiyaçları karşılanmalıdır

Çulhaoğlu: Halkın ihtiyaçları karşılanmalıdır

İYİ Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu, bütün sağlık çalışanlarına teşekkür ederek halkın ihtiyaçlarının karşılanması gerektiğine işaret etti. Evde kalmanın tavsiye edildiği ülkede insanların ihtiyaçlarının karşılanmasını isteyen Çulhaoğlu bu konuda eleştirilerini sıraladı.

Giriş Tarihi: 3 Nisan 2020 Cuma 10:53
Çulhaoğlu: Halkın ihtiyaçları karşılanmalıdır

İYİ Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu, bütün sağlık çalışanlarına teşekkür ederek halkın ihtiyaçlarının karşılanması gerektiğine işaret etti. Evde kalmanın tavsiye edildiği ülkede insanların ihtiyaçlarının karşılanmasını isteyen Çulhaoğlu bu konuda eleştirilerini sıraladı.

Konu hakkında bir açıklama yapan Çulhaoğlu özetle şunları söyledi. “Coronavirus-COVİT 19 salgını nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yatarak tedavi gören veya teşhis koyularak evlerinde 14 gün karantina uygulamasına maruz kalmış tüm hastalarımıza da acil şifalar diliyorum. Bilindiği gibi vaka sayımız gün geçtikçe artmaktadır onun için, EVİNDE KAL, SAĞLIKLI KAL TÜRKİYE diyorum ülkemin güzel insanları. Hükümetlerin görevi evde kal çağrısı yaparken, halkının bütün zaruri ihtiyaçlarını karşılaması, işini-aşını garanti etmesi gerekmektedir.Bilim Kurulu Üyelerinin tavsiye kararlarının eksiksiz tam olarak uygulanması gerekmektedir. Bu musibet bir partinin, bir zümrenin değil, bütün bir TÜRK milletinin meselesidir. İYİ Parti olarak İktidara hiç değilse önümüzdeki şu üç haftayı zorunlu karantina uygulayarak kayıplarımızı en aza indirmesini tavsiye ediyoruz. Bu önleyici tedbir olarak mutlak zorunluluktur.

Hekim ve yardımcı sağlık çalışanlarının önce stabil çalışmalarının sağlanması için gerekli bütün önlemler alınmalıdır. Koruyucu sağlık ekipmanlarının tam ve eksiksiz sağlanması mutlak bir zorunluluktur. Hastalarının hayatlarını kurtarmak için gece gündüz demeden, evlerinden, çoluk çocuklarından, sevdiklerinden ayrı kalan, acil ve yoğun bakım ünitelerinde hastaları ile 10 cm mesafede hayatlarını kurtarmaya çalışan sağlık mensuplarımıza sonsuz teşekkür ediyorum.”

            Özellikle son zamanlarda aile sağlık merkezlerinde maddi yetersizlik sebebiyle zor durumda olan, kendilerine maske ve eldiven temin edemeyen Hekimlerimize ve çalışma arkadaşlarına gösterdikleri gayretler nedeniyle teşekkür ediyorum.

            Görev yapmakta iken virüs kapan, karantinaya alındığı süreçte görevleri başında olmadığı için maaşları kesilen (Hükümet tarafından bunun hemen bir yasa ile düzeltilmesi gerekiyor), aile hekimlerimize özverileri için teşekkür ediyorum.

            Sürekli işçi kadrosu verilirken unutulan, fakat bu ortamda virüs kapma riskine rağmen işinin başından ayrılmadan canla başla çalışarak ter döken hastane şirket personellerine teşekkür ediyorum.

Seçim zamanında 3600 ek gösterge vereceğiz denilerek kandırılan ebe ve hemşirelerimiz darılmadan, gücenmeden görevlerinin başında, onlara içtenlikle teşekkür ediyorum.

İYİ Parti olarak, görevleri başında Coranavirüs COVİT 19 mikrobuna yakalanıp vefat eden bütünsağlık çalışanlarımıza şehit ünvanı verilmesi kanun teklifimizin kabul edilmesini arzu ediyoruz.

Hepsinin Allah Yar ve Yardımcıları olsun.

 

 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

COVID-19 sürecinde gebeler için öneriler

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık