Ana Sayfa Siyaset Çulhaoğlu Tıp Bayramını kutladı

Çulhaoğlu Tıp Bayramını kutladı

İYİ Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu, 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı ve mesleğe yönelik gelişmeleri değerlendirip ‘Kutsal meslek erbaplarını kutluyorum’ dedi.

Giriş Tarihi: 13 Mart 2021 Cumartesi 08:28
Çulhaoğlu Tıp Bayramını kutladı

İYİ Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu, 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı ve mesleğe yönelik gelişmeleri değerlendirip ‘Kutsal meslek erbaplarını kutluyorum’ dedi.

Çulhaoğlu yayınladığı mesajında şunlara dikkat çekti. “Sağlıklı hayat, insanın vazgeçemeyeceği, Anayasa ile güvence altına alınmış temel bir hakkıdır. Etkin ve kaliteli bir sağlık sistemi, nitelikli bir toplumun en önemli unsuru olup, önce insan anlayışının benimsendiği günümüzde, herkesin kaliteli sağlık hizmetlerinden yararlanması büyük önem taşımaktadır. İnsan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi, tüm toplumların en önemli hedefidir. Bu nedenle Doktorluk mesleği önemini hiçbir zaman kaybetmemiş, kutsal bir meslek olarak kabul görmüştür.

Sosyal devlet olmanın gereği olarak sağlık hizmetlerinin en üst seviyeye çıkarılması, hepimizin ortak amacıdır. Hayatın her alanında olduğu gibi tıp alanında da bilimsel gelişmeler yaşanmış, yüzyıllar boyunca devam eden geleneksel tıp yöntemleri yerini modern tıbba bırakmıştır. Modern tıp alanındaki gelişmeler Cumhuriyetin kuruluşu sonrası hızlı bir şekilde devam etmiş, bugün gelinen noktada sağlık alanındaki verilere baktığımızda, bazı eksikliklere rağmen ülkemizin de önemli bir noktaya ulaşmış olması beni ziyadesi ile memnun etmektedir.

Dünyanın en zor ve en onurlu görevlerinden birini yapan, kendisini “insana hizmet” ilkesine adamış doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarımızın bütün çabası vatandaşlarımıza aynı standartlarda, etkili, kaliteli, eşit ve ulaşılabilir sağlık hizmeti sunmak, hastalarımızı en hızlı şekilde sağlığına kavuşturmaktır. Doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımız bu amaç doğrultusunda insan hayatını her şeyin üstünde tutarak karşılaştıkları tüm zorluklara rağmen kutsal ve onurlu mesleklerini büyük bir özveri ile icra etmektedirler.

Salgın dönemi boyunca gece-gündüz demeden büyük fedakârlık gösteren ve görevleri esnasında şehit olan bütün sağlık emekçilerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığıdileklerimi iletiyorum.

Sağlıklı toplum olabilme yolunda var gücüyle çalışan, insanlığa nitelikli yaşam sunmayı amaç edinen ve sağlık hizmetlerinin her alanında fedakârca gayret ve azimle gece gündüz demeden görev yapan, mensubu olmakla onur ve gurur duyduğum değerli meslektaşlarımın ve bütün sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutlar, sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Kabineye Adanalı bakan takviyesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık