Ana Sayfa Eğitim DOĞA KOLEJİ, GELECEĞİN MUCİTLERİNİ YETİŞTİRİYOR

DOĞA KOLEJİ, GELECEĞİN MUCİTLERİNİ YETİŞTİRİYOR

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Samsun Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri, “Samsung Solve for Tomorrow” “Geleceğin Mucitleri”bilim yarışmasında, lise kategorisinde 1. ve 3. oldu.

Giriş Tarihi: 4 Mart 2021 Perşembe 08:36
DOĞA KOLEJİ, GELECEĞİN MUCİTLERİNİ YETİŞTİRİYOR

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Samsun Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri, “Samsung Solve for Tomorrow” “Geleceğin Mucitleri”bilim yarışmasında, lise kategorisinde 1. ve 3. oldu.

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, “Sürdürülebilir gelecek bilincini, geleneklerimizle buluşturuyoruz.Bilim ve sanat öncülüğünde küçük yaşta global başarılara imza atan bir nesil yetiştiriyoruz” dedi.

ÖDÜLLER, DOĞA KOLEJİ ÖĞRENCİLERİNİN DOĞA DOSTU PROJELERİNE

SamsungGeleceğin Mucitleri”bilim yarışması, Türkiye genelinde, Yaratıcı Çocuklar Derneği ve Samsung Electronics Türkiye işbirliğinde düzenlendi. İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Samsun Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencisi Ethem Can Kara, Biyoloji Öğretmeni Çiğdem Özgürdal’ın danışmanlığında "Yumuşatıcı Olarak Kullanılabilen Biyoplastik Poşet" projesiyle 1. oldu.

İTÜ ETA Vakfı Acıbadem Bilim Doğa Koleji Fen ve Teknoloji lisesi 9. sınıf öğrencilerinden Dilara Demirkılıç ve Nil Öztürk, Fizik Öğretmeni Merve Pınar Tekin’indanışmanlığında,"Likit Lens Modifiyeli Organik Solar Panel"isimli projesi ile3. sırayı aldı.

İTÜ’NÜN DESTEĞİ, BİLİMİN IŞIĞINA DÖNÜŞÜYOR

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, “Bir öğrencimiz; çevreye olan yıkıcı etkileri bilinen ve yüzyıllar boyunca yeryüzünden yok olmayan plastik poşetlerin yerine, kısa zamanda çözünerek yok olabilen ve doğaya zarar vermeyen, çamaşır yıkarken yumuşatıcı yerine kullanılabilen doğa dostu biyoplastik poşet üretti. Geliştirdiği biyoplastik poşet doğada atık oluşturmayarak, günlük yaşama faydalı ve ev ekonomisine katkı sağlayan bir çözüm olmuştur.Bir başka projede, Likit Lens Modifiyeli Organik Solar Panelprojesi ile öğrencilerimizgüneş enerjisinin elektriğe dönüşmesine yardımcı organik bir kaynak hazırladı. Ayrıca çevreyi daha az kirletecek bir şekilde enerji üretimini sağlamak üzerine çalışmalarını tamamladılar. Güneş enerjisinden en etkili biçimde yararlandılar. Geleceğimize matuf bu başarılar, eğitim anlayışımızın da dışa vurumudur. İTÜ’nün desteği ile eğitimdeki bilim nosyonumuz güçlenmiş ve çocuklarımıza ışık olmuştur. Yarışmadaki başarıları için önce çocuklarımızı, anne-babalarını ve elbette onlara kılavuzluk eden öğretmenlerini de kutlarım” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Adana Doğa Koleji’nin TUBİTAK başarısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık