Ana Sayfa Eğitim Eğitim fuarını 35 bin kişi ziyaret etti

Eğitim fuarını 35 bin kişi ziyaret etti

Türkiye’de kendi alanında ilk ve tek olan; ‘1. Benim Okulum Eğitim Fuarı’ tamamlandı. 29 Kasım-2 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilen fuarı yaklaşık 35 bin kişi ziyaret etti. 7 bin metrekarelik alanda 79 eğitim kurumunun katılımıyla organize edilen fuarla birlikte ilklere de imza atıldı. Fuarcılık sektörüne yeni bir bakış açısı getirip, ‘yaşayan bir fuar’ olma özelliği taşıyan; ‘1. Benim Okulum Eğitim Fuarı’ aynı zamanda da bir karnaval olarak da öne çıktı.

Giriş Tarihi: 5 Aralık 2018 Çarşamba 11:33
Eğitim fuarını 35 bin kişi ziyaret etti

 2K Fuarcılık tarafından, kendi alanında Türkiye’de ilk defa Adana’da organize edilen; ‘1. Benim Okulum Eğitim Fuarı’, 79 eğitim kurumunun katılımıyla gerçekleştirildi. Mevcut fuar anlayışının da ötesinde ‘yaşayan bir fuar’ konseptiyle organize edilen ve bu yönüyle de adeta bir karnavala dönüşen fuar, 4 günde yaklaşık 35 bin ziyaretçisini ağırladı. Eğlenirken öğrenme fırsatı sunan fuar, aynı zamanda bir  ‘bilim şenliği’ olarak da öne çıktı.

 

35 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

Adana Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere Seyhan, Yüreğir ve Çukurova belediyeleriyle Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteğiyle 29 Kasım-2 Aralık tarihleri arasında TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen; ‘1. Benim Okulum Eğitim Fuarı’ tamamlandı. 7 bin metrekarelik bir alanda 79 eğitim kurumunun katılımıyla gerçekleştirilen fuarı 4 günde yaklaşık 35 bin kişi ziyaret etti.  

 

İNOVATİF BİR YAKLAŞIM

Türkiye’de kendi alanında ilk ve tek olan fuarı değerlendiren 2K Fuarcılık Genel Müdürü Ayça Katlav, ‘1. Benim Okulum Eğitim Fuarı’nı organize ederken, ‘eski köye yeni adet getirme’ çaba ve gayreti içinde olduklarını, bu kapsamda da alışılagelmiş fuarcılık konseptini inovatif bir yaklaşımla çok daha farklı bir boyuta taşıyıp, Adana’ya yeni bir fuar kazandırdıklarını ifade etti.

 

ADANA BU FUARI SAHİPLENDİ

Fuara 7’den 70’e her yaş ve meslek grubundan insanın katılım göstermesinin, çıktıkları yolun doğru olduğunu bir kez daha ortaya koyduğunu vurgulayan Katlav, “İlkler her zaman zor olmuştur. Biz de bu zorlukların üstesinden gelip, Çukurova’nın bereketli toprakları üzerine kurulu olan bu kente yeni ve yaşayan bir fuar kazandırmanın haklı gurur ve de mutluluğunu yaşıyoruz. 4 günde 35 bin kişinin fuarı ziyaret etmesi, Adana’nın bu organizasyonu sahiplendiğinin de en güzel göstergesiydi. Bu tablo bizi daha da mutlu etti” diye konuştu.  

 

ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK

Bu yıl ilkini düzenledikleri; ‘Benim Okulum Eğitim Fuarı’nı, önümüzdeki yıllarda daha geniş katılım ve yeni sürpriz ve de ilklerle gerçekleştirmeyi planladıklarını anlatan Katlav, “Bu fuarı düzenlerken, geleceğimizin güvencesi olan çocuk ve gençlerimizin eğitimi için elimizi taşın altına koyarken, kentin köklü eğitim kurumlarına da bir vefa borcumuzu ödemek için yola çıktık. Büyük bir aile olduk. Dolu dolu, bilim ve eğlence dolu bir fuarı geride bıraktık” dedi.

 

VELİLER ARADIKLARINI BULDU

Fuarla birlikte anne ve babalar, çocuklarını iyi bir eğitimle geleceğe hazırlayabilme noktasında eğitim kurumlarını yakından tanıma fırsatı bulduğunu da dile getiren Katlav, “Ebeveynler, bütün özel okulların yanı sıra okul öncesi eğitim kurumlarının da bir arada olduğu fuarda çocukları için en doğru kararı verme adına kentin köklü okullarını yakından tanıdı. Anne ve babalar, eğitim adına aradıkları her şeyi ‘1. Benim Okulum Eğitim Fuarı’nda buldu” yorumunu yaptı.

 

SONSUZ TEŞEKKÜRLER

 

Katlav, açıklamasını da şöyle sürdürdü; “Başta Adana Valisi Mahmut Demirtaş olmak üzere desteğini esirgemeyen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’a, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e, Adana İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Kabacık’a, eğitim kurumlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza sonsuz teşekkür ediyoruz.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Sınav kaygısı ile baş etmenin yolları

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık