Ana Sayfa Gündem Elektrik kesintileri masaya yatırıldı

Elektrik kesintileri masaya yatırıldı

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, elektrik enerjisinin dağıtımında oluşan kesintiler ile olağanüstü durumlar karşısında alınan önlemler hakkında Enerji-Sa Toroslar EDAŞ Adana Bölge Müdürü Mehmet Bektaş ile TEİAŞ 18. Bölge Müdürü Yılmaz Eğerci ve yöneticilerden ayrıntılı bilgi aldı.

Giriş Tarihi: 12 Ağustos 2016 Cuma 12:45
Elektrik kesintileri masaya yatırıldı

Elektrik dağıtımı konusunda oluşan sorunlar ve kesintiler ile olağanüstü durumlara karşı alınan tedbirlerin titizlikle uygulanması talimatı veren Vali Demirtaş, vatandaşlara verilen hizmetler noktasında tüm kamu kurum ve kuruluşlarının her zamankinden daha titiz davranmaları gerektiğini belirtti.

İŞTE ALINAN ÖNLEMLER

Enerji-Sa Toroslar EDAŞ Adana Bölge Müdürü Mehmet Bektaş ile TEİAŞ 18. Bölge Müdürü Yılmaz Eğerci ve yöneticilerince yapılan sunumda, muhtemel aksaklıklara karşı alınan önlemler şöyle sıralandı;

“İlimizde kriz masası oluşturulmuş olup, 24 saat çalışma esasına göre çalışılacaktır. Kritik öneme haiz Valilik, Emniyet Müdürlüğü, Adliye, Kaymakamlık, Telekom, Havaalanı, Mit, Hastaneler gibi kurumları besleyen ana dağıtım merkezlerinde sürekli nöbetçi personel bulundurulacaktır. Malzeme ihtiyacına karşı alınan tedbirlere rağmen ekstra ihtiyaç hasıl olması durumunda stoklarından yararlanmak için gerekli koordinasyon sağlanmıştır.”

PERSONEL SAYISI ARTTIRILDI

“Kritik kurumları enerjilendiren dağıtım ve trafo merkezlerimizde, nöbetçi görevlendirilen personelimiz, üçüncü şahıslarca sabotaj olması halinde emniyet birimlerimize gerekli bilgilendirme yapılacaktır. Tüm izinler kaldırılmış olup ilave mesai planlanarak, çalışan ekip sayısı yüzde 60 oranında artırılmıştır. Bir vardiyada toplamda 70 personel ile çalışılırken 110 personelle çalışılacaktır.”

TÜM PLANLI KESİNTİLER VE ALTYAPI ÇALIŞMALARI İPTAL EDİLDİ

“Tüm bu tedbirlere rağmen ekstra ekip ihtiyacı hasıl olması durumunda kullanılmak üzere taşeron firmalar hazır bekletilecektir. Enerji kurumları arasında koordinasyon sağlanmış, acil durumlarda iletişim halinde olunacaktır. Tüm planlı kesintiler ve alt yapı çalışmaları iptal edilmiştir. 15 Ağustos tarihine kadar hiçbir planlı kesinti yapılmayacaktır. 186 çağrı merkezi çalışan sayısı arttırılmıştır.”

ALTERNATİF PLANLAR OLUŞTURULDU

“Oluşabilecek herhangi bir siber saldırıya karşı internet sitelerimiz ve mobil uygulamalar için yedek serverlar hazır hale getirilmiş, gerektiğinde devreye alınacaktır. Bakım ekipleri 13-14 Ağustos tarihlerinde arızaya takviye edilmişlerdir. Olabilecek olağanüstü kesinti durumlarında farklı dağıtım merkezlerimizden enerji arzı yapmak için alternatif planlar oluşturulmuştur.”

HER TÜRLÜ İHBAR DEĞERLENDİRİLECEK

“Oluşabilecek kesintiler ve olağanüstü durumlara karşı tüm yedek malzemeler (trafo, kablo, pano, iletken, anahtarlama elemanları vb.) gerektiğinde kullanılmak üzere lojistik merkezleri hazır hale getirilmiştir. Basın yayın organları ve sosyal medya, kurumsal iletişim birimlerimiz tarafından sürekli takip edilecek olup, her türlü ihbar değerlendirilecektir. Lojistik merkezlerimizde 2 adet büyük tip seyyar jeneratör hazır hale getirilmiştir.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Özer’den 19 personele teşekkür belgesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık