Ana Sayfa Yaşam Emlak ve ÇTV Vergilerinizi Yatırmayı Unutmayın!

Emlak ve ÇTV Vergilerinizi Yatırmayı Unutmayın!

Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi 2016 yılı ilk taksitinin son ödeme tarihi 31 Mayıs.

Giriş Tarihi: 19 Mayıs 2016 Perşembe 13:55
Emlak ve ÇTV Vergilerinizi Yatırmayı Unutmayın!

Yüreğir Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Meral Çetin, Emlak ve İşyeri Çevre Temizlik Vergisi ilk taksitinin son ödeme tarihinin 31 Mayıs olduğunu belirterek “ Vatandaşların mağdur olmamaları için vergilerini 31 Mayıs tarihine kadar ödemeleri gerekmektedir. Belediye binamızdaki veznelerimiz son iki hafta sonu olan 21-22 Mayıs ve 28-29 Mayıs tarihlerinde açık olacaktır. Vatandaşlarımız vergilerini ödemez ise cezalı duruma düşeceklerdir” dedi.

 

Vergisini yatırmak isteyen vatandaşlara her türlü kolaylığın sağlandığını belirten Meral Çetin,  “Emlak servisimizi ve veznelerimizi tamamen yeniledik. Vatandaşlarımız bundan böyle kredi kartı, Halk bankası ve şubeleri ve İnternet web sitemiz üzerinden borçlarını ödeyebileceklerdir. Emlak servisinde mükelleflerimizin rahatlıkla vergilerini yatıracakları ortam hazırlanmıştır. Mükelleflerimizin sıra beklemeden kendilerine yapılan çay, meyve suyu ikramlarını yudumlarken vergilerini ödeyebileceklerdir. Borçlarını ve idari para cezalarını zamanında ödemeyen vergi mükelleflerine ödenmeyen vergilerin tahsili için 6183 sayılı amme Alacakları Tahsili Usulü Hakkındaki Kanunun ilgili hükümlerine istinaden icrai takip başlatılmış mal varlıklarına ve banka hesaplarına haciz şerhi gibi yaptırımlar uygulanır ve cebren tahsilât yoluna gidilmektedir."

Çetin, vergilerini ödemek isteyen vatandaşlarımız Belediyemiz içindeki veznelerimize, Kaymakamlık Şubesine ve gezici tahsilât veznelerine Halk Bankası ve şubelerine, internet web sitemiz üzerinden borçlarını yatırabileceklerini belirtti.                                   

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Adana’nın havası alarm veriyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık