Ana Sayfa Gündem Erdoğan: 2023’te Adana tarih yazacak

Erdoğan: 2023’te Adana tarih yazacak

AK Parti Adana İl Başkanlığı görevine mevcut başkan Mehmet Ay tek aday olarak girdiği seçimle getirilmiş oldu.

Giriş Tarihi: 2 Şubat 2021 Salı 08:30
Erdoğan: 2023’te Adana tarih yazacak

AK Parti Adana İl Başkanlığı koltuğuna genel merkez tarafından atanan ve 15 aydır başarılı bir il başkanlığı dönemi geçiren Mehmet Ay, dün yapılan kongre sonrasında seçilmiş il başkanı oldu ve AK Parti’nin yürütmesi kendisine emanet edilmiş oldu.

AY: MİLLETİN HİZMETKÂRIYIZ

Kongreye AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ile Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu’da katılarak birer konuşma yaptılar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise video konferans yöntemiyle kongreye katılıp partiyle ilgili önemli konulara değinip Adana özelinde teşkilatları kutladı. AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay 65 bin yeni üye kaydı yaptıklarını ve 15 ilçeyi pandemi süreci olmasına karşı ihmal etmeden karış karış dolaşarak Adana’da başarı hikâyesi yazmak adına çalıştıklarının altını çizdi. Adana’yı AK Parti’nin kalesi yapmayı hedeflediklerini belirten Mehmet Ay, ‘Millete hizmetkâr olan bizler AK Parti’nin bayrağını daha üst noktalara taşımaya söz verdik’ dedi.

ÇELİK: HODRİ MEYDAN

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin Adana 7. Olağan İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada “Demokrasiyi lağvetmek istiyorsun, Türkiye'nin seçilmiş Cumhurbaşkanını, meşru kurumlarını hedef gösteriyorsun, yargı mensuplarına 'militan' diyorsun, valilere 'militan' diyorsun. Ne yapmak istediğini biliyoruz, sizin tomografiniz bizim elimizde, sizin yol haritanız bizim elimizde, sizin MR'ınızı çekmişiz, kafanızın içinde ne var biliyoruz. Kafanızdaki zaten dilinizden akıyor. Valilerini, yargı mensuplarını hedef alacakmış, hodri meydan. Adana'dayız, gel buradan başla, müsaade etmeyeceğiz, izin vermeyeceğiz, bu yolu sonuna kadar bedeli ne olursa olsun yürümekten asla vazgeçmeyeceğiz" dedi.

SARIEROĞLU: AK PARTİ DEMEK TÜRKİYE DEMEKTİR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sarıeroğlu, partisinin il kongresinde yaptığı konuşmada ‘Adana’da teşkilatımız oldukça başarılı hizmetlere imza atıyor, bundan sonra da atacaktır.’ dedi. AK Parti’nin Türkiye demek olduğunu söyleyen Sarıeroğlu, “AK Parti'nin geleceğiyle Türkiye'nin geleceği bir demek. Bunun bilincindeyiz. Milletimizin bize olan güvenini boşa çıkarmadan bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da doğru bildiğimiz yoldan ayrılmadan çalışmalarımızı sürdüreceğiz" ifadesini kullandı. Jülide Sarıeroğlu, yeni seçilecek parti yönetimlerinin partiyi 2023 yılına taşımaya talip örgütler olduğunu belirterek başarı dileklerinde bulundu.

ERDOĞAN: ADANA’DA TARİH YAZACAKSINIZ

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ise kongreye video konferans yöntemiyle katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan “Kongrelerimizle kardeşliği tesis ediyoruz. Gençlerin heyecanı ile emektarların tecrübelerini birleştiriyoruz. 11 milyon 500 üye kaydı olan partimizde herkese yer var. Önce millet ve memleket diyen herkese yer var. Büyük kongreye kadar mevcutlarla bağı güçlendirip partiden uzaklaşanları yeniden partiye kazandırmak bizim önceliğimiz olmalıdır. Hizmetlerimizle mührümüzü vuran AK Parti’nin 2023 tarihinde Adana ‘da yeni bir tarih yazacağına inanıyorum. Gayret sizden” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

MEYVE BAHÇESİ SATILIK

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık