Ana Sayfa Ekonomi “ESNAF BAKANLIĞI KURULSUN”

“ESNAF BAKANLIĞI KURULSUN”

Adana Milletvekili Orhan Sümer, Ahilik Haftası ve Esnaf Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında Esnaf Bakanlığı kurulmasını istedi ve esnafa nefes aldıracak önerilerde bulundu.

Giriş Tarihi: 18 Eylül 2019 Çarşamba 12:14
“ESNAF BAKANLIĞI KURULSUN”

Adana Milletvekili Orhan Sümer, Ahilik Haftası ve Esnaf Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında Esnaf Bakanlığı kurulmasını istedi ve esnafa nefes aldıracak önerilerde bulundu.

 Ahilik Haftası ve Esnaf Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Sümer, ahiliğin Anadolu topraklarının tüm uygarlığa armağan ettiği değerlerden biri olduğunu belirtti. Ahiliğin esnaf dayanışmasının ötesinde güzel ahlak, doğruluk, dürüstlük, alçak gönüllülük, cömertlik, kardeşlik ve yardımseverlik gibi erdemlerin de kaynaklarından olduğunu kaydeden Sümer, “Ahi Evran Veli’nin ‘Akıl ve ahlak ile çalışıp bizi geçen bizdendir’ düsturu ile yaşam bulan ahilik kültürü, esnaf ve sanatkarlarımız için rehber olmalıdır” dedi.

 Sümer, ekonominin en önemli unsurlarından biri olan ayakta kalma mücadelesi veren esnafların ekonomik krizin faturasını en çok ödeyen kesimlerden biri olduğunu ifade ederek “Beraberinde birçok sektörü ve toplumun geniş bir kesimini ilgilendiren esnaflarımızın sorunlarının çözümü için bir ‘Esnaf Bakanlığı’ kurulması elzem haline gelmiştir” görüşüne mesajında yer verdi.

 SURİYELİLERLE HAKSIZ REKABET ÖNLENMELİ

Bakanlık kurulmasını beklemeden esnafa rahat nefes aldırabilecek ve hatta can suyu olabilecek önlemlerin bir an önce yaşama geçirilmesi gerektiğini belirten Sümer, şu önerileri sıraladı:

 -Suriyelilerin vergiden ve yasal yükümlülüklerden muaf şekilde iş yaparak haksız rekabet etmesi önlenmelidir

 -Esnafın kira stopajı kaldırılmalıdır

 -Esnafın kira, araç gideri vb. iş yeri masrafları vergiden düşmelidir

 -Esnafa yıllık ödediği vergi ve prim miktarı kadar sıfır faizli kredi kullandırılmalıdır.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

İstihdam kurulu toplandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık