Ana Sayfa Gündem Faz aşamasına gelen 4 korona aşısı var

Faz aşamasına gelen 4 korona aşısı var

Ankara Üniversitesi Rektörü̈ Prof. Dr. Necdet Ünüvar, "Ankara Üniversitesi'nin COVİD-19 ile mücadelede faz aşamasına gelen 4 ürünü var, bunlar belki 5 ay sonra insanlığın hizmetine girecek’’ dedi.

Giriş Tarihi: 30 Nisan 2021 Cuma 08:08
Faz aşamasına gelen 4 korona aşısı var

Ankara Üniversitesi Rektörü̈ Prof. Dr. Necdet Ünüvar, "Ankara Üniversitesi'nin COVİD-19 ile mücadelede faz aşamasına gelen 4 ürünü var, bunlar belki 5 ay sonra insanlığın hizmetine girecek’’ dedi.

 

2017’den beri IEEE Ankara University Student Branch Chapter tarafından Ankara Üniversitesi çatısı altında T.C. Sağlık Bakanlığı, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı başta olmak üzere kamu ve idari kuruluşlarca desteklenen MEDCON Sağlık, Bilim ve Teknoloji Zirvesi, maraton gibi geçen 4 günlük etkinliğin ardından tamamlandı. Sağlık sektörünün tüm paydaşlarını online olarak bir araya getiren etkinlikte kamudan ve global firmalardan uzman konuklar, akademisyenler ve sektör liderleri konuşmacı olarak yer aldı. Zirvede, “Sağlığa Ses Ver, Hayata İz Bırak!” temasıyla pandemi sonrasında dönüşen dünyada sağlık, bilim ve teknoloji alanındaki gelişmelere, sağlık çalışanlarının kahramanlıklarına, sektörün yaşamsal önemine ve gelecek vizyonuna dikkat çekildi.

 

Covid-19 ile Mücadelede Faz Aşamasına Gelen 4 Ürün Var

 

Zirvenin açılış konuşmasında Covid-19 çalışmalarına değinen Ankara Üniversitesi Rektörü̈ Prof. Dr. Necdet Ünüvar, "Ankara Üniversitesi'nin COVİD-19 ile mücadelede faz aşamasına gelen 4 ürünü var, bunlar belki 5 ay sonra insanlığın hizmetine girecek." ifadelerinde bulundu. Türkiye’nin dört bir yanından kamu ve özel sektör kurumların, sağlık sektörü profesyonellerinin, uzman doktorların, akademisyenlerin ve sektörün geleceğine yön verecek üniversite öğrencilerinin bir araya geldiği etkinlikte konuşan Prof. Dr. Arzu Topeli ise Türkiye’de 2000 – 7000 arası yoğun bakım uzmanına ihtiyaç olduğunu söyledi. Zirve, sonuç verilerine göre sağlık sektöründe bilim ve teknoloji temasında Türkiye’de gerçekleşmiş en kalabalık ve en büyük etkinlik olma hedefine ulaştı.

 

10.000’den Fazla Kişi Sanal Kongre Alanında Bir Araya Geldi!

 

Zirve için tasarlanan sanal fuaye alanında 10.000’den fazla kişi aktif bir şekilde etkinliğe katıldı. Eş zamanlı olarak planlanan etkinlik bileşenleri arasında Sağlık, Bilim ve Teknoloji Zirve Oturumları, Girişimcilik Zirve Oturumları, MEDCON Business Lounge, MEDCON Meet-Up ve MEDCON Sosyal konseptleri yer aldı. Etkinliğin her gününde zirve oturumlarının ardından özel konu ve konuklarla gerçekleşen Girişimci Zirvesi de sektör oturumları kadar ilgi gördü.

 

 “Sağlığa Ses Ver, Hayata İz Bırak!” Teması Sosyal Bir Harekete Dönüşecek

 

Sektörün en büyük sektör-akademi buluşmasına imza atan MEDCON’un bu yılki teması, pandemi sonrasında dönüşen dünyada sağlık, bilim ve teknoloji alanındaki gelişmelere, sağlık çalışanlarının kahramanlıklarına, sektörün yaşamsal önemine ve gelecek vizyonuna dikkat çekmek adına “Sağlığa Ses Ver, Hayat İz Bırak!” olarak belirlenmişti. Etkinlik temasını sosyal bir harekete dönüştürmek isteyen Ankara Üniversitesi öğrencileri, tüm etkinliğin önemli çıktılarından oluşan bir “Sağlık 360” raporu hazırlıyor. Rapor, sagligasesver.com üzerinden önümüzdeki günlerde yayında olacak. Bu çalışma aracılığı ile geleceğin sağlık ve bilim insanları olacak üniversite öğrencilerine bir vizyon oluşturulması hedefleniyor.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Kademeli normalleşme genelgesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık