Ana Sayfa Gündem Göger: Esnafımız sıfır faizli kredilerle desteklenmeli

Göger: Esnafımız sıfır faizli kredilerle desteklenmeli

Adana Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Niyazi Göger, virüs tehlikesi ortadan kalktıktan sonra devletten, esnaf ve sanatkarlar can suyu olacak sıfır faizli uzun vadeli kredileri devreye koymasını beklediklerini dile getirdi.

Giriş Tarihi: 25 Mart 2020 Çarşamba 08:33
Göger: Esnafımız sıfır faizli kredilerle desteklenmeli

Adana Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Niyazi Göger, virüs tehlikesi ortadan kalktıktan sonra devletten, esnaf ve sanatkarlar can suyu olacak sıfır faizli uzun vadeli kredileri devreye koymasını beklediklerini dile getirdi.

Adana ESOB Başkanı Niyazi Göger, hızlı bir şekilde küresel yayılım gösteren koronavirüs salgını nedeniyle tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de olağan üstü günler yaşadığına dikkati çekerek, sürecin gerek ekonomik piyasalar üzerindeki olumsuz etkisinin azaltılması, gerekse ülkemizde de yayılım göstererek salgına dönüşmesinin engellenmesi anlamında Devletimiz ve ilgili bakanlıklarca gereken tüm tedbirlerin üst düzeyde alındığını dile getirdi.

Salgınla mücadelede devletin aldığı tedbirlere ek olarak, toplumun tüm kesimlerinin olduğu gibi esnaf ve sanatkarların da elini taşın altına koyduğunun altını çizen Başkan Niyazi Göger, "Virüs vakalarına ülkemizde rastlanmaya başlanmasıyla birlikte oluşan panik havası, piyasaları olumsuz yönde etkilerken, bu tablodan en fazla etkilenen kesim ise hiç şüphesiz esnaf ve sanatkarlarımız oldu. Şuan devletimiz ve bakanlıklarımız esnaf ve sanatkarlarımızın desteklenmesi, süreci en az kayıpla atlatması anlamında üzerine düşeni fazlasıyla yapıyor. Ekonominin mihenk taşını oluşturan esnaf ve sanatkarlar olarak devletimiz ve bakanlıklarımızca alınan her kararı sonuna kadar destekliyoruz" dedi.

Esnaf ve sanatkarların kısa vadede olmasa da orta ölçekte devletten büyük beklentileri olduğunu da dile getiren Başkan Niyazi Göger, "Küçük sermayeye sahip olan esnaf ve sanatkarlarımızın en büyük dayanağı aldıkları kredilerdir. Kaldı ki Devletimiz ve ilgili bakanlıklarımız esnaf ve sanatkarlarımızın yaşadıkları sorunların zaten farkında. Tehlike tamamen sona erip, normalleşme sürecine girilmeye başlandığı dönemde devletimizden talebimiz, gerek virüs salgını kaynaklı ekonomik sıkıntıların giderilmesi, gerekse genel anlamda yaşanılan ekonomik sıkıntıların giderilmesi için esnafa yönelik kredileri devreye almasıdır. Özellikle KOSGEB ve kredi kefalet kooperatifleri arıcılığıyla verilecek sıfır faizli ve uzun vadeli krediler, esnaf ve sanatkarlarımızın bir an önce toparlanması için can suyu olacaktır. Bundan sonraki süreçte devletimizin esnaf ve sanatkarlarımıza yönelik desteklerinin artarak devam edeceğine inancımız tamdır" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Seyhan'da hedef 20 bin üye

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık