Ana Sayfa Siyaset Hamzaçebi'den CHP'li belediyelere ziyaret

Hamzaçebi'den CHP'li belediyelere ziyaret

TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Seyhan ve Çukurova ilçe belediyelerini ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 29 Nisan 2016 Cuma 17:13
Hamzaçebi'den CHP'li belediyelere ziyaret

Bazı toplantılara katılmak üzere Adana’ya gelen  TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi, beraberinde CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut ve il–ilçe teşkilat yöneticileriyle birlikte Seyhan Belediyesi’ni ziyaret etti.

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Hamzaçebi’ye 2 yıllık dönemde yapılan çalışmalarla ilgili brifing verdi. Akif Hamzaçebi, Seyhan Belediyesi’ni ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, “Belediye başkanımıza gecikmiş bir hayırlı olsun ziyaretidir bu. Onun seçim başarısını kutlama ve bundan sonra da onun başarılarının devamını dileme ziyaretidir. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Burada güzel iyi bir ekip gördüm. Çalışkan, yüzleri gülen ve başarılı bir ekip. Bunun devamını diliyorum. Sizler davet edin Seyhan’a bir daha gelelim başkanım” dedi.

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, belediyenin faaliyetlerinin yanında şehrin ve ilçenin siyasi durumu hakkında da Hamzaçebi ile görüş alışverişinde bulundu. Başkan Karalar; “Başarılı bir seçim kampanyası yaptık. 2019 yerel seçimlerinden çok umutluyuz Adana olarak. Çok ciddi bir uyum var çünkü. İlk kez bu kadar uyumlu çalışıyor Adana teşkilatımız. Uzun süreden sonra. Bu hedeflediğimiz başarıya ulaşma noktasında çok önemlidir” diye konuştu.

Ziyarette hazır bulunan CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut parti teşkilatının çalışmaları hakkında bilgi verdi. İl Başkanı Barut’un değerlendirmesi şöyle; “Hedefimizi yerelde ve genelde birinci parti yapmak olarak belirledik. Genelde halen 4 milletvekilimiz var bunu 5’e 6’ya çıkarmak, yerelde de 3 belediyemiz var Seyhan, Çukurova, Karataş bunu 4’e 5’e 6’ya çıkarıp en önemlisi CHP’nin bayrağını Büyükşehirde dalgalandırmak olacak. Bizim başarı kıstasımız bu. İnşallah bunu da tüm belediye başkanlarımız ve teşkilatımızla birlikte başaracağız. Tüm teşkilatlarımızla her gün yarın seçim varmış gibi çalışıyoruz.”

-ÇUKUROVA BELEDİYESİ ZİYARETİ-

 

TBMM Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’i ziyaretinde, yerel yönetimlerin önemine değendi.


TBMM Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi’ye, belediye hizmetleri ve sosyal belediyecilik uygulamaları hakkında bilgi veren Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, her hafta Cuma günleri düzenlenen halk günlerini anlattı. Halkın tüm sorun, talep ve şikayetlerini bürokratlarıyla birlikte dinlediğini ve birçok soruna anında çözüm üreterek, halkı memnun ettiklerini aktaran Çetin, “2 Nisan 2014’te göreve geldiğimiz gün, masa ve sandalyeleri belediyenin bahçesine koyarak, tüm başkan yardımcılarım ve müdürlerimle birlikte halkın önüne çıktık. O günden bu yana her hafta halk günü toplantılarımızı sürdürüyoruz. Çukurova ilçesinde ‘Ben belediye başkanına ulaşamıyorum’ diyen bir kişi gösteremezler. Çünkü, Adana’da olduğumuz sürece halkımızın önüne çıkıp, onları dinliyoruz” diye konuştu.

BAŞKANLAR ULAŞILABİLİR OLMALI”


Başkan Soner Çetin’in anlattıklarını dikkatle dinleyen Hamzaçebi, yerel yönetimlerin yapacağı hizmetlerin önemine değinerek, yerelde başarı olmadan, genel yönetimde başarının mümkün olmadığını söyledi. Halk günü toplantılarını takdirle karşılayan Hamzaçebi, “Çok güzel bir uygulamaya imza atmışsınız. Belediyelerde, başkanlar ulaşılabilir olmalı. Halk belediyeye ulaşamıyorsa, orada sorun yığınları var demektir. Sosyal belediyeciliğin en önemli gereklerinden biri de budur. Halktan kaçarsanız, sorunlardan da kaçmış olursunuz. Fakat görüyorum ki, halkla içiçe bir yönetim sergiliyorsunuz. Yerel yönetimlerin başarısı, genel yönetimde de başarı sergilemenin en önemli unsuru. Yerel yönetimlerde başarı olmadan, genel yönetimde başarı yakalanamaz” dedi.

“HER HAFTA BİR AÇILIŞ YAPIYORUZ”


Belediye hizmetlerinden de söz eden Başkan Çetin, 2 yıl gibi bir sürede, halka verdikleri sözleri birer birer yerine getirdiklerini belirterek, hizmetteki başarıyı her hafta bir açılış gerçekleştirerek süslediklerini belirtti. Her mahalleye semt kreşi ve emekli evleri projelerini de anlatan Başkan Çetin, halkı kucaklayan projeler ürettiklerini ve bu projeleri de birer birer hayata geçirdiklerini kaydetti.


TBMM Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi’nin Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’i ziyaretine, CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, CHP Adana Milletvekili Aydın Uslupehlivan ve CHP’li yöneticiler de eşlik etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Akşener bugün Adana’da

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık