Ana Sayfa Gündem Huzurevinde Anneler Günü Kutlaması

Huzurevinde Anneler Günü Kutlaması

Vali Mahmut Demirtaş, Anneler Günü dolayısıyla Seyhan Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe katıldı.

Giriş Tarihi: 14 Mayıs 2018 Pazartesi 11:37
Huzurevinde Anneler Günü Kutlaması

Programa Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı, Vali Yardımcısı Mehmet Seyman, Çukurova Kaymakamı Osman Sarı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeynel Abidin Koç, kamu ve sivil tolum kuruluşu temsilcileri ile huzurevi sakinleri katıldı.

 

Etkinliğin açılışında konuşan Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı, annelerin ailedeki yerine işaret ederek, yaşlılar başta olmak üzere tüm annelerin Anneler Günü’nü kutladığını söyledi.

 

Vali Mahmut Demirtaş ise, yaptığı konuşmada “Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan Anneler Günü kutlama programına hoş geldiniz diyor; sizleri saygıyla ve muhabbetle selamlıyorum” dedi.

 

Her yıl mayıs ayının ikinci pazar günü kutlandığını hatırlatan Vali Demirtaş,  “Yılın 364 gününe bedel bir gün, Anneler Günü... En kıymetlilerimizin, en özel günü... Siz elleri öpülesi annelerimiz başta olmak üzere, sizlerin şahsınızda tüm annelerimizin anneler gününü kutluyorum. Değerli büyüklerim, karşılıksız sevginin kaynağı annelerimiz, hayat, Allah'ın insanoğluna bağışladığı bir mucizedir. Bu mucizenin başkahramanı ise annelerimizdir. Annelerimiz, hayat mucizesinin bahşolunduğu ilk andan itibaren, can içinde can taşımaya başlayan kutsal varlıklardır. Öyle ki evladına sadece biyolojik bir bağ ile bağlı kalmayıp ona sevgi, şefkat gibi ancak bir annede en mükemmel şeklini görebileceğimiz kutsal duygularla bağlanır ve bu bağlılık duygusunu, ömrünün sonuna kadar bir an olsun eksilmeye mahal vermeden sürdürür. Değerli büyüklerim, sonsuz merhamet kaynağı annelerimiz, yaşadığı vatana "Anadolu" adını koymuş, "Cennet annelerin ayağının altındadır" Hadis-i Şerifini kendisine şiar edinmiş bir milletin evlatlarıyız. Bu iki durum dahi, aziz milletimizin "annelik" kavramına atfettiği kutsiyeti görmek açısından kâfidir. Onlar, engin hayat tecrübeleri ile bizleri kötü niyetli kişilerden koruyan, dualarıyla üstümüzü örten, görünmez zırhlarımızdır” ifadelerini kullandı.

 

“Anne kalbi, bir çocuğun ilk öğretmenidir. O kalp ki, doğruyu-yanlıştan, güzeli çirkinden, nefreti sevgiden ayırmaya yardımcı olur. O kalp, bize dünyayı tanıtan rehberdir. Zira, toplumsal yapının, aile düzeninin, nitelikli ve donanımlı bireyler olarak geleceğin dünyasında en iyi biçimde yer alabilmenin yolu, rehberimizin bu güzel hasletlere sahip olmasından geçmektedir” diye konuşmasını sürdüren Vali Demirtaş, “Malumunuz olduğu üzere bizler; yaşlılarını, annelerini, babalarını baş tacı eden bir medeniyetin torunlarıyız. Ecdadımız, gerek vakıfları, gerek devlet kurumları ile, yaşlı, düşkün ve ihtiyaç sahibi her bir evladının yanında olmuştur. Sizlerin daha rahat bir ortamda yaşamınızı sürdürmeniz adına, bu mekanların adına uygun standarda ulaşması, adı gibi huzur veren mekanlar olması amacıyla, her türlü çalışmayı yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Şu kesinlikle bilinmelidir ki, devletimizin şefkat eli, her daim şehit yakınlarımızın, gazilerimizin, yaşlılarımızın, engellilerimizin, ihtiyaç sahiplerinin üzerindedir ve üzerinde olmaya devam edecektir. Bugün özellikle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız ve taşra teşkilatı, kadim kültürümüzün kendisine devrettiği bu vazifeyi, özellikle yaşlı bakım hizmetleri noktasında hassasiyetle yerine getirmektedir. Bizler de Valilik olarak sizlerin taleplerini ve ihtiyaçlarını karşılamak, sıkıntılarına çözüm bulmak amacıyla 7 gün 24 saat hizmetinizdeyiz. Çekinmeden bize ulaşabilirsiniz. Sizlere hizmet etmek bizim asli görevimizdir. Bununla birlikte ömrünü bu vatana, bu millete hizmetle geçiren büyüklerimize hizmet etmek, bizim için büyük bir mutluluk kaynağı ve makamların en yücesidir. Karşılıksız sevgi ve gerçek merhametin kaynağı annelerimiz, unutmayınız ki, sadece bir gün değil, her gün başımızın tacısınız. Bu vesile ile başta evlatlarını bu güzel vatan için şehit veren annelerimiz olmak üzere, her türlü fedakârlıkla, dünyanın en kutsal vazifesini yerine getiren sizlerin ve tüm annelerimizin ellerinden öpüyor, anneler gününü bir kez daha kutluyorum. Bu anlamlı programın düzenlenmesinde emeği geçen Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüze, Huzurevimizin idareci ve personellerine teşekkür ediyor; sizleri saygıyla, hürmetle ve muhabbetle selamlıyorum” diye konuştu.

 

Şarkıların, türkülerin söylendiği Anneler günü kutlaması, huzurevi sakinleri gönüllerince eğlenmesiyle sürdü.

 

Program Vali Mahmut Demirtaş, Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı ve diğer protokol üyelerinin huzurevinde açılan sergi ve kurumda bulunan seranın gezilmesi ile son buldu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Vali Elban'dan bağımlılıkla mücadelede kararlılık vurgusu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık