Ana Sayfa Gündem İcra daire müdürleri Adana Barosu’nda

İcra daire müdürleri Adana Barosu’nda

İcra dairelerinin kapasitesinin arttırılması amacıyla Avrupa Birliği Eşleştirme Devam Projesi kapsamında oluşturularak 16 Nisan 2021 tarihinden itibaren pilot uygulamayla

Giriş Tarihi: 28 Nisan 2021 Çarşamba 11:23
İcra daire müdürleri Adana Barosu’nda

İcra dairelerinin kapasitesinin arttırılması amacıyla Avrupa Birliği Eşleştirme Devam Projesi kapsamında oluşturularak 16 Nisan 2021 tarihinden itibaren pilot uygulamayla Yeni Adliye binasında hizmet vermeye başlayan dört adet birinci derece icra dairelerinin müdürleri Baro Başkanı Av. Veli Küçük’ü ziyaret ederek, usul ve işlemler ile karşılaşılması muhtemel sorunlar hakkında görüş alıverişinde bulundu.

 Adana Genel İcra Dairesi Müdürü Adil Özdemir, Adana Gayrimenkul Satış İcra Dairesi Müdürü Eyyüp Göçer, Adana Banka Alacakları İcra Dairesi Müdürü İhsan Ateş ve Adana Abonelik Sözleşmeleri İcra Dairesi Müdürü Ayla Aydıner’in kendisini ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Baro Başkanı Av. Veli Küçük, konuklarına teşekkür etti.  Görüşmede yeni sistemle avukatların adliyeye gelmeden ve fiziki dosyalarla uğraşmadan UYAP üzerinden online şekilde taleplerini gerçekleştirecekleri belirtildi.

 Bu sistemin amacının verimliliği arttırmak, insan gücünü aza indirmek ve icra dairelerinde yoğunluğu önlemek olduğu, yapılan işlemlerin elektronik ortam üzerinden gerçekleştirilmesi olduğu ifade edildi. Sistemin oturması için zamana ihtiyaç olduğu, yaşanabilecek sorunların karşılıklı anlayışla ve empati ile çözüleceğine, her konuda diyaloğun önemine vurgu yapıldı.

 Görüşmede sistemin işleyişi ve dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili uygulamalara dair, avukatlara ve yardımcı personellere yönelik online bilgilendirme ve kısa zaman içerisinde de eğitim programı planlanacağı da dile getirildi. Görüşme esnasında Genel Sekreteri Av. Semih Gökayaz, yönetim kurulu üyesi Av. Mert Kuşdemir de hazır bulundu.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Adana'da yakalanan 2 gasp şüphelisi tutuklandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık