Ana Sayfa Gündem Ilıcak Ailesi’nden örnek davranış

Ilıcak Ailesi’nden örnek davranış

Rönesans Holding ve Vakfı’nın sahibi olan Erman Ilıcak, Darende İlçesi’ndeki Bekir Ilıcak Meslek Yüksek Okulu’na destek vererek örnek bir davranışı sergilemiş oldu.

Giriş Tarihi: 27 Eylül 2019 Cuma 10:29
Ilıcak Ailesi’nden örnek davranış

Rönesans Holding ve Vakfı’nın sahibi olan Erman Ilıcak, Darende İlçesi’ndeki Bekir Ilıcak Meslek Yüksek Okulu’na destek vererek örnek bir davranışı sergilemiş oldu.

Halen dört bölüm ve 415 öğrenci ile eğitime devam eden Yüksek Okulun en büyük sıkıntılarından biri de yurt konusu idi. Ilıcak ailesi bu sorunun çözümü için bu yıl Eylül ayı içinde kız öğrenciler için 140 kişilik iki katlı bir yurt binası yapımına başlanıldı. Ekim ayının ortalarında öğrencilerin hizmetine sunulmak için yoğun bir şekilde çalışmalar devam ediyor. Rönesans Holding yetkilisi Arif Sürenkök, kız yurdunun çok kısa sürede devreye gireceğini ifade etti.

Hizmete sokulacak kız yurdu, iki katlı olup, yaklaşık beher kat sekiz yüz metrekare olmak üzere toplam bin altı yüz metrekare kapalı alandan oluşuyor. İnşaatın maliyetinin 1 milyon lirayı bulacağı ifade ediliyor.

Buyurgan, Bekir Ilıcak Meslek Yüksek Okulu’nun halen 160’ı kız öğrenci olmak üzere 415 toplam öğrencisi bulunduğunu, şimdilik dört bölüm olarak eğitim verildiğini, hizmet veren bölümlerin, optisyenlik, gıda işleme, inşaat, harita-kadastro bölümleri olduğunu ifade etti. Ek olarak Elektrik bölümünün de sisteme dahil edildiğini fakat öğretmen ve yurt sorunu nedeniyle şimdilik eğitime başlayamadığının bilgilerini verdi.

Buyurgan, MYO’nun kuruluşundan buyana, Bekir Ilıcak ailesinin ve Erman Ilıcak’ın ilgi ve desteğinin artarak devam ettiğini, MYO’na devam eden her öğrenciye önemli bir miktarda aylık burs ödendiğini, karşılıksız ödenen öğrenci bursunun, öğrencilerin Darende’yi tercih etmelerinde en önemli sebep olduğunu beyan etti.

 

M. Nevzat Buyurgan, Darende Bekir Ilıcak Meslek Yüksek Okulu’nun, Darende’nin ekonomik ve sosyal hayatına çok olumlu etkileri olduğunu bunun zaman içinde daha bariz şekilde görüleceğini, özellikle okulun teknik ara eleman yetiştirmesinin çok önemli olduğunu söyledi. Buyurgan, “ülkemizin en acil sorunu nitelikli eğitim ve en öncelikli hedefinin çağdaş ve nitelikli eğitim düzeyini yakalamaktır. Yaptıkları yardım ve destekten dolayı, Sayın Erman Ilıcak ve ailesine DASEV ve Darendemiz adına şükranlarımızı sunarız” dedi. Buyurgan, “Ayrıca Erman Ilıcak ailesinin Rönesans Eğitim Vakfı kanalıyla DASEV’e karşılıksız öğrenci bursu vermek suretiyle eğitime yaptıkları katkılar için müteşekkiriz, Sayın Ayşe Ilıcak hanımefendinin destek ve ilgileri de takdire şayandır “dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

"Havai fişek kullanımı yasaklansın"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık