Ana Sayfa Gündem İsmail Başkan, ÇGC Başkanlığı'na adaylığını açıkladı

İsmail Başkan, ÇGC Başkanlığı'na adaylığını açıkladı

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti'nin (ÇGC) ocak ayında yapılacak olağan genel kurulu öncesi Gazeteci İsmail Başkan, başkan adayı olduğunu açıkladı.

Giriş Tarihi: 3 Kasım 2016 Perşembe 12:21
İsmail Başkan, ÇGC Başkanlığı'na adaylığını açıkladı

ÇGC binasında adaylığını açıklayan İsmail Başkan, seçime bayrak yarışı olarak baktığını söyledi. Basın özgürlüğünün tüm Türkiye için önemli olduğunu belirten Başkan, "Ülkemizde en büyük işsizlik sorunu yaşayan mesleklerin başında maalesef medya sektörü geliyor. Maalesef basın özgürlüğünden söz etmemiz mümkün değil. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 1929 yılında söylediği 'Gazeteciler gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalıdır' sözünü anımsatmak istiyorum. Bir ülkede basın özgürlüğü yok ise orada demokrasiden söz etmek mümkün değildir" dedi.
BAŞKAN: PROJELERİM VAR
ÇGC’ye Başkan seçilmesi durumunda hayata geçirmek istediği projeler hakkında da bilgi veren İsmail Başkan şöyle konuştu: 
"Umutsuz olmamamız gerekiyor. Umudumuzu yitirmeyeceğiz. Basın özgürlüğünün hepimize, ülkemize gerekli olduğunu biliyoruz. 

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Bölgemizin en eski ve üyesi en fazla olan kamu yararına bir meslek örgütüdür. 

ÇGC’ndeki Basın Merkezini daha aktif hale getirmek istiyoruz. Çukurova Üniversitesi, Bilim ve Teknoloji Üniversiteleri, yerel yönetimler, mesleki kuruluşları, Sivil Toplum Örgütleri, Kamu Kurumları ile işbirliğini daha da geliştirme çabasında olacağız.

ÇGC tüzüğünü eksiksiz uygulama çabasında olacağız. Basın Meclisi’ni düzenli toplayarak, mesleğimizin sorunlarını birlikte konuşacağız, birlikte çözüm üreteceğiz. ÇGC tüzüğünde var olan komisyonlara ilaveten yeni komisyonlar kurarak meslektaşlarımızın da bu komisyonlarda görev almasını arzu edeceğiz. Basın Meclisi, oluşturulacak komisyonlarla yönetim kurulumuz meslek içi eğitim ve toplantılar düzenleyerek, meslektaşlarımızın ihtiyaç duyduğu eğitim seminerlerini gerçekleştirme çabasında olacağız. 

Değişen ve Gelişen teknoloji karşısında Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni Teknoloji odaklı, etkin bir kurum haline getirme gayretinde olacağız. ÇGC üzerine düşen sosyal sorumluluk projelerinde de etkin görev alması için çaba göstereceğiz.  

Projelerimizden bir tanesi de Adana’nın tarihi yapılarından birinde “Adana Basın Müzesi” kurulması için çalışacağız. Bu müzede Adana Basın Kütüphanesi ve arşivi oluşturulmasına ön ayak olmak istiyoruz.

Üyelerimizin ve meslektaşlarımızın sosyal ve özlük hakları konusunda çalışmalar yapılmasını arzuluyoruz.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin uluslar arası meslek örgütleri ile ilişkilerini geliştirmek için projeler hazırlayarak ulusal ve uluslararası temas olanağının sağlanması için gayret içerisinde olacağız.

Türkiye’de ilk kez 1992 yılında Çukurova Gazeteciler Cemiyeti tarafından gerçekleştirilen Yerel Basın Kurultayının tekrarlanması için çalışacağız.

Bu arada yenisini edinene kadar mevcut cemiyet binamızın koşullarının daha iyiye dönüşmesi için idari ve lokal bölümünün ciddi bir düzenlemeden geçirilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Kısaca bahsettiğim projelerin tüm üye ve meslektaşlarımızın desteği ile gerçekleştirilmesinin mümkün olacağına inanıyoruz. ÇGC’de sizlerin öneri ve destekleri ile güçlü bir yönetim oluşturmak istiyoruz. Çalışacağız, çok çalışacağız. Çok çalışarak başaracağımıza inanıyoruz. ÇGC üyelerinin istek ve önerilerine, katkılarına her zamankinden daha çok ihtiyaç olduğuna inanıyoruz ve desteklerinizi de bekliyoruz.”

 

İSMAİL BAŞKAN KİMDİR?

1 Ocak 1962 tarihinde Adana’nın Ünlüce Köyü’nde doğdu.  Adana Erkek Lisesi’nden mezun oldu. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ev İdaresi Yüksek Okulunu bitirdi. Halen İletişim Yüksek Okulu öğrenci. 

Profesyonel olarak mesleğe Akdeniz Haber Ajansı(AKAJANS)’nda 1 Mayıs 1979 tarihinde başladı. 1 Nisan 1985-7 Nisan 1994 tarihleri arasında Milliyet Gazetesi Adana Bürosu’nda muhabir- istihbarat şefi olarak görev aldı.  NTV ve ATV’nin Adana temsilciliği görevlerinde bulundu. Başbakanlık TURBAN Turizm AŞ’de 2.5 yıl yönetici olarak görev yaptı. TURBAN Turizm AŞ’nin özelleştirilmesinden sonra Adana İl Sağlık Müdürlüğü’nde çalıştı. 2009 yılında emekliye ayrıldı. Emeklilik sonrası  kurduğu danışmanlık şirketi ile Adana İl Sağlık Müdürlüğü, TMMOB,  Makina Mühendisleri Odası Adana Şubesi, AKSA Doğalgaz dağıtım şirketi, Adana Eczacı Odası, Elektrik Mühendisleri Odası, Mimarlar ve İnşaat Mühendisleri Odalarında danışmanlık hizmetleri verdi.  Sosyal sorumluluk kapsamında Adana’da yapılan Avrupa ve Dünya Engelliler Şampiyonasında gönüllü medya-iletişim danışmanlığı görevlerinde bulundu.  2011-2015 döneminde CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı’nın medya iletişim danışmanlığı görevini üstlendi.

Sürekli basın kartı sahibiyi. 2009 yılında www.adanaulus.com internet haber sitesini kurdu.  Halen www.adanaulus.comwww.adanahabercisi.com ve www.tanikgazetesi.com  ile 2 yıldır yayınlanan “Hasat Zamanı Gazetesi’nin imtiyaz sahibiyi. Evli ve 2 çocuk babası

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Pandemi kurulu toplandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık