Ana Sayfa Ekonomi Karademir, ''Felaketin eşiğindeyiz''

Karademir, ''Felaketin eşiğindeyiz''

Siyasi iktidarın 29 Ekim 2016 tarihinde yayımladığı KHK’lar ile Türkiye’deki ilerici birikime bir kez daha saldırdığını söyleyen TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Semih Karademir, “FETÖ ile hiçbir ilgisi olmayan binlerce insan mesleklerinden ihraç edilerek, demokratik kitle örgütleri ve üyeleri kasten hedef alınmıştır” dedi.

Giriş Tarihi: 2 Kasım 2016 Çarşamba 12:33
Karademir, ''Felaketin eşiğindeyiz''

Cumhuriyet gazetesine düzenlenen baskı ve gözaltıları da eleştiren Karademir, “Bu ülkenin aydınları sırf muhalif oldukları için derdest edilmişlerdir. Bütün bu yaşananlar göstermektedir ki, AKP fırsatçı bir yaklaşım ile yürürlüğe soktuğu KHK’lar aracılıyla muhalif gördüğü ileri kesimlere şiddet uygulamakta kararlıdır.”

HALKIMIZ BU DELİ GÖMLEĞİNE SIĞMAYACAKTIR

Bir kez daha açık yüreklilikle ilan etme gereği duyduklarını ifade eden Karademir, “Bizler, cumhuriyetçiler, laikliği savunanlar, insanların eşitliğine inanan ve eşitsizliğe itiraz edenler başta olmak üzere, halkımız bu deli gömleğine sığmayacaktır. Mevcut siyasi iktidar Cumhuriyetin içini boşaltmıştır. Ülkemiz uzun bir süreden beri laik bir Cumhuriyet değildir. Özgür bir ülke ise hiç değildir” diye konuştu.

Karademir açıklamasını şöyle sürdürdü; 

“Bugün bir kez daha anlaşılmaktadır ki, AKP şeriatçı bir baskı düzeni kurmak istemektedir. Türkiye’nin para babalarının ise bu durumdan memnundur. Bütün kamusal varlıkları yağmaya açan, hakkını arayan yurttaşların yerine, sadakaya razı kalabalıklar yaratan bir iktidar, para babalarının işine gelmektedir. Ülkemizde “Barış” dendiğinde “Yurtta ve Dünya’da barış” anlaşılmamaktadır artık. Halkı birbirine düşüren, kentleri yakıp yıkan, her hafta bir diğer komşusunu tehdit eden, oraya buraya göz koyan bir hükümet vardır karşımızda. Kindar ve dindar nesiller yetiştirmek üzere hareket eden bir iktidar ile karşı karşıyayız artık. Kadınların toplumsal hayattan koparıldığı,  tekme tokatla, tecavüz edilerek, öldürülerek evlerine kapatıldığı bir düzen yaratılmıştır.

Bizler, “Yaşasın Cumhuriyet” dememin artık yeterli olmadığını biliyoruz. 2016 Türkiye’sinde sadece “Yaşasın Cumhuriyet” sloganıyla yetinmek, ya imamların ve patronların tarihimizle ve halkımızla alay edişinin parçası olmaktır, ya da nerede yaşadığının farkında olmamaktır.

Bizler, emekçi halkımızdan sorumlu olduğumuz bilinciyle, bir kez daha ilan ediyoruz ki, “Cumhuriyet” yeniden kazanılacaktır. Çünkü Cumhuriyet laik eğitimdir, kadınların eşitliğidir, bağımsızlıktır, kamusal dayanışmadır.

Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şubesi olarak halkımızı Cumhuriyet için mücadeleye çağırıyoruz. Yaşasın Cumhuriyet! Yaşasın yeni bir Cumhuriyet için mücadele!”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

KAMU MÜTEAHHİTLERİ VERGİ DAİRESİNİN İYİ MÜŞTERİSİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık