Ana Sayfa Gündem “KARAİSALI'NIN TURİZME AÇILMAMASI VİZYONSUZLUĞUN ÜRÜNÜDÜR "

“KARAİSALI'NIN TURİZME AÇILMAMASI VİZYONSUZLUĞUN ÜRÜNÜDÜR "

CHP Adana Milletvekili Adayı Oya Tekin, AKP hükümetinin, Karaisalı'da çok kolay bir şekilde çözülebilecek sorunları çözümsüz hale getirdiğini belirterek, Karaisalı’daki kanyon ile Varda Köprüsünün de doğa harikası olduğunu ifade etti

Giriş Tarihi: 30 Mayıs 2018 Çarşamba 06:12
“KARAİSALI'NIN TURİZME AÇILMAMASI VİZYONSUZLUĞUN ÜRÜNÜDÜR

CHP Adana Milletvekili Adayı Oya Tekin, Karaisalı'daki kanyonun ilçenin turizmine olumlu bir etki yaratacak şekilde tanıtılmadığına dikkat çekerek, "Böyle doğa harikalarını turizme açmamak nasıl bir vizyonsuzluğun ürünüdür anlamak mümkün değil.“dedi.

CHP Adana Milletvekili Adayı Avukat Oya Tekin, seçim sürecinde gerçekleştirdiği ilçe ziyaretlerine Karaisalı ile devam etti. Ziyaretlerine Karaisalı'nın Çukur Köyü'nde başlayan Tekin, köylü kadınlarla birlikte sohbet etti, peynir mayalama imkanı buldu. Ardından,  Prof. Dr. Onur Akpınar ile CHP Karaisalı İlçe Örgütü'nü ziyaret eden Tekin, İlçe Başkan Vekili Mustafa Eren, ilçe yöneticileri,kadın ve gençlik koları ve partililerle de fikir alış verişinde bulundu.

AKP hükümetinin, Karaisalı'da çok kolay bir şekilde çözülebilecek sorunları çözümsüz hale getirdiğine dikkat çeken Tekin,  "Karaisalı- Pozantı yolu bunların başında geliyor. Pozantı’ya yol, büyük bir inatla, yıllardır açılmamakta. Neden? Neden kadınlarımız bu yüzden ellerindeki ürünü satamıyor, neden ilçemiz turizme açılamıyor? Oysa Karaisalı’nın turizm açılması demek sizin de, çocuklarınızın da, torunlarınızın da potansiyellerinizi kullanması demek. Karaisalı’nın turizme açılması, sizler için iyi bir gelecek demek. Lütfen iyi bir gelecek hakkınızı arayın" ifadelerini kullandı.

Karaisalı'daki kanyonun da, ilçenin turizmine olumlu bir etki yaratacak şekilde tanıtılmadığına dikkat çeken Tekin, "Böyle doğa harikalarını turizme açmamak için nasıl bir vizyonsuzluğun ürünüdür anlamak mümkün değil. Sonra Alman köprüsü(Varda) var burada, etrafı derbeder halde. Neden dünyanın turizm cennetlerinde olduğu gibi burada da doğal güzellikler olması gerektiği şekilde değerlendirmiyor? Gelin 24 Haziran’da bu konuyu da sorgulayalım" ifadelerini kullandı.

Tekin, Karaisalı'nın da, Adana'nın diğer ilçelerinde olduğu gibi hem konut, hem altyapı, hem de ulaşım konusunda sıkıntılı bir bölge olduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İşte biz tam da bu nedenle yönetime talibiz. İnsanın yaşadığı yerin insanca olması gerektiğinin farkındayız. Şehir vücut gibidir, her organın bir işlevi vardır ve vücudun bir organı eksik çalışırsa sistem bozulur. Biz aldığımız eğitimle, bilinçle, deneyimle bu vücudu tıkır tıkır çalıştıracağız."

 

 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Türkiye Kooperatifler Fuarı’nda Adana stantına yoğun ilgi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık