Ana Sayfa Gündem “Karanlık günlerden Atatürk’ün ışıklı yolunu izleyerek çıkacağız”

“Karanlık günlerden Atatürk’ün ışıklı yolunu izleyerek çıkacağız”

CHP örgütleri, belediyeleri ve partililer tarafından organize edilen etkinlikte, sivil toplum kuruluşlarının da katılımıyla 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkuyla kutlandı

Giriş Tarihi: 30 Ağustos 2016 Salı 11:24
“Karanlık günlerden Atatürk’ün ışıklı yolunu izleyerek çıkacağız”

CHP Adana il, ilçe örgütleri, milletvekilleri, Seyhan, Çukurova,  Karataş belediyeleri, meclis üyeleri ve partililerin 30 Ağustos Zafer bayramını coşkulu bir şekilde kutlamak için düzenlediği etkinlikler kapsamında Atatürk Parkı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. İl Başkanı Ayhan Barut, kanla, acıyla, gözyaşıyla ve bin bir emekle kurulan Cumhuriyetin, 94 yıl önce olduğu gibi bugün de emperyalist güçlerin, işbirlikçilerinin ve karşı devrimcilerin tehdidi altında olduğuna dikkati çekerek, “Her zamankinden daha çok birliğe, beraberliğe ve barışa ihtiyacımız olduğu bu karanlık günlerden yine Büyük Önderimizin ışıklı yolunu izleyerek çıkacağız” dedi.

KATILIMCILAR

Atatürk Parkı’ndaki törene CHP il, ilçe örgütleri, kadın ve gençlik kolları, Adana milletvekilleri Elif Doğan Türkmen, Zülfikar İnönü Tümer, İbrahim Özdiş, Aydın Uslupehlivan, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, partililer ve yurttaşlar katıldı.

ATATÜRK ANITINA ÇELENK SUNULDU

İl Başkanı Ayhan Barut ve il başkan yardımcıları Zeliha Divarcı ve Fatma Kütük, Atatürk Anıtı’na çelenk sunduktan sonra, katılımcılar Büyük Önder Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitler anısına saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı’nı söylediler.

“BAĞIMSIZLIK MÜCADELEMİZDEKİ KARARLIĞIMIZIN HAKLI SONUCU”

CHP İl Başkanı Ayhan Barut yaptığı konuşmada tarihin akışını değiştiren 30 Ağustos’un, tıpkı 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim gibi ülke tarihinde önemli bir dönüm noktası olduğunu dile getirdi. Barut, “30 Ağustos’ta elde ettiğimiz bu zafer bağımsızlık mücadelemizdeki kararlığımızın haklı sonucudur. 30 Ağustos zaferiyle, ulusumuz küllerinden yeniden doğmuş, çağdaş medeniyetler seviyesini hedefleyen yeni bir devlet kurmuştur” diye konuştu.

“EMPERYALİST GÜÇLER KARDEŞİ KARDEŞE KIRDIRIYOR”

Kanla, acıyla, gözyaşıyla ve bin bir emekle kurulan Cumhuriyetin, 94 yıl önce olduğu gibi bugün de emperyalist güçlerin tehdidi altında olduğunu belirten Barut, Anadolu ve Ortadoğu coğrafyasındaki kirli emellerinden vazgeçmeyen emperyalist güçlerin dini motifleri kullanıp “demokrasi” getirme vaadiyle işgal ettiği ve kardeşi kardeşe kırdırdığı ülkelerde akan kanın durmak bilmediğini kaydetti.

“EMPERYALİST GÜÇLER 94 YILDIR İNTİKAM ALMAK İÇİN FIRSAT KOLLUYOR”

Her gün aralarında bebeklerin, çocukların da bulunduğu masum yüzlerce insan terör saldırılarıyla vahşice katledildiğine dikkati çeken Barut, aynı emperyalist güçlerin, 94 yıl önce Ulusal Kurtuluş Mücadelesinde uğradıkları hezimetin intikamını almak için 94 yıldır fırsat kolladığını vurguladı.

“KARANLIK GÜNLERDEN ATATÜRK’ÜN IŞIKLI YOLUNU İZLEYEREK ÇIKACAĞIZ”

Barut, “Önderimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının kurduğu laik, demokratik Cumhuriyete,  Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı ulusumuzun dik duruşu emperyalist güçlerin bu hain emellerinin önündeki en büyük engel olmuştur. Ancak gelinen noktada, Cumhuriyetimiz bugün dahili düşmanların da tehdidi altına girmiştir.  Terör örgütleri ve işbirlikçileri ile Cumhuriyet rejimini ve demokrasiyi hazmedemeyen karşı devrimciler bugün Cumhuriyet rejimini ortadan kaldırmak için canla başla çalışıyor.  Her zamankinden daha çok birliğe, beraberliğe ve barışa ihtiyacımız olduğu bu karanlık günlerden yine Büyük Önderimizin ışıklı yolunu izleyerek çıkacağız” şeklinde konuştu.

“CHP VAR OLDUKÇA CUMHURİYET DE VAR OLACAK”

Çocuklarına yaşanabilir bir ülke bırakmak isteyen, Cumhuriyet kazanımlarından yana olan, Atatürk ilke ve devrimlerini kendine yaşam felsefesi olarak benimseyen vatansever insanlar olarak, hak, özgürlük, demokrasi mücadelesini sonuna kadar sürdüreceklerinin altını çizen Barut, “Türkiye’nin kurucu partisi ve Cumhuriyetin yegane koruyucusu olan Cumhuriyet Halk Partisi olarak burada bir kez daha söz veriyoruz: Cumhuriyet kazanımlarından asla ödün vermeyeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi var oldukça Cumhuriyet de var olacak” ifadelerini kullandı.

BARIŞ DİLEĞİ

Ulusal kurtuluş mücadelemizin zafer simgesi 30 Ağustos’un 94. yılını kutlayan Barut, “Bağımsızlık uğrunda canlarını ortaya koyarak emperyalist güçlere karşı canla başla mücadele eden başta Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anıyor, ulusumuza, dünyaya ve tüm insanlığa barış dolu günler diliyorum” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Bu kazada kimsenin burnu kanamadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık