Ana Sayfa Siyaset Kılıçdaroğlu, yarın Adana’da

Kılıçdaroğlu, yarın Adana’da

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, partili, partisiz tüm çiftçileri Cuma günü saat 15.00’te Seyhan Oteli’nde yapılacak “Adana Tarımına Sahip Çıkıyor” adlı büyük buluşmaya davet etti

Giriş Tarihi: 2 Haziran 2016 Perşembe 16:30
Kılıçdaroğlu, yarın Adana’da

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Adana Tarımına Sahip Çıkıyor” gündemli bir günlük program için yarın (CUMA) Adana’ya gelecek. Partili, partisiz tüm çiftçileri Kılıçdaroğlu’nun saat 15.00’te Seyhan Oteli’nde çiftçiler buluşmasına davet eden Adana  İl Başkanı Ayhan Barut, “Çiftçilerimiz yaşadıkları sorunları bizzat kendileri Genel Başkanımıza aktarabileceği bu toplantıya tüm çiftçilerimizi bekliyoruz” dedi.

“ADANA PAMUKTAN UZAKLAŞTI”

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, Tarım Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı ve Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu ile birlikte CHP Adana İl Başkanlığı Ahmet Albay Toplantı Salonu’nda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adana programıyla ilgili basın toplantısı düzenledi.

Dünyanın en verimli tarım topraklarına sahip olan Adana’da çiftçilerin yaşadıkları sorunlar nedeniyle her geçen gün üretimden uzaklaştığını dile getiren Barut, pamukla özdeşleşen Adana’nın pamuk üretiminden vazgeçtiğini kaydetti.

"TARIMDA YAŞANAN SORUNLAR KENTİN GELİŞİMİNİ DE OLUMSUZ ETKİLEDİ"

Pamuk üretim"ine bağlı olarak gelişen tarıma dayalı sanayinin de gerilediğini aktaran Barut, bu durumun kentin gelişimini de olumsuz etkilediğini kaydetti. Adana’da tarım topraklarının her geçen gün azaldığına işaret eden Barut, böylesine önemli bir sektörün bileşenlerinin Adana’da yaşadığı sorunları tartışıp, çözüm yollarını aramak için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Adana’ya davet ettiklerini söyledi.

ÇİFTÇİLERE DAVET

Barut, “Yarın sabah Adana’ya gelecek olan Genel Başkanımız çiftçilerimizin sorunlarını bizzat kendilerinden dinleyecek ve CHP’nin bu sorunların çözümü için ürettiği politikaları anlatacak. Çiftçilerimizin konuşup, Genel Başkanımızın dinleyeceği ‘Adana Tarımına Sahip Çıkıyor’ toplantısına Adana’daki partili partisiz tüm çiftçilerimizi bekliyoruz” diye konuştu.

ÇİFTÇİLER ANLATACAK, KILIÇDAROĞLU DİNLEYECEK

Kılıçdaroğlu’nun Adana’da ilk olarak tarım sektörüyle ilgili sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geleceğini belirten Barut, Kılıçdaroğlu’nun öğle saatlerinde ise Yemişli’de pamuk tarlalarında çalışan geçici tarım işçileriyle buluşacağını ifade etti. Kılıçdaroğlu’nun Karataş ilçe turunun ardından Adana’ya dönüş yolunda geçici tarım işçilerinin yaşam alanları olan çadırları da ziyaret edeceğini aktaran Barut, güzergah üzerindeki kahvehane ziyaretlerinin ardından Kılıçdaroğlu’nun saat 15.00’te Seyhan Oteli’nde çiftçilerle bir araya geleceğini söyledi. Barut, çiftçilerin bu toplantıda yaşadıkları sorunları bizzat kendilerinin anlatacağını ve Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun da onları dinledikten sonra CHP’nin tarım politikasını anlatacağını sözlerine ekledi.

“CHP ÜRETEN VE HAKÇA BÖLÜŞEN BİR TÜRKİYE İSTİYOR”

Tarım Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı ve Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu ise Cumhuriyet Halk Partisi’nin üreten ve hakça bölüşen bir Türkiye istediğinin altını çizdi. İktidarın tarım politikalarının yol açtığı olumsuz sonuçları anlatan Gaytancıoğlu, CHP’nin üreten köylüyü efendi yapmak istediğini vurguladı.

“CHP 17 MİLYON ÇİFTÇİYE SAHİP ÇIKIYOR”

Gaytancıoğlu, “Efendi bugün gerçekten zor durumda ve çocuğunu taşeron işçi yapabilmek için mücadele vermektedir. Halbuki efendinin köyde kalıp üretim yaparak kimseye eğilmeden, köyünde efendi gibi oturup sadece üretimi düşünmesi lazım. Biz CHP olarak bunu önemsiyoruz, önemsemeye de devam edeceğiz. Seçim yok,  referandum yok ama biz CHP olarak Türkiye ekonomisinin direkt olarak yüzde 8’ini, tarıma dayalı sanayiyle birlikte yüzde 30’ları oluşturan bir sektöre sahip çıkıyoruz. CHP 17 milyon çiftçiye sahip çıkıyor” diyerek partili partisiz tüm çiftçileri Seyhan Oteli’nde saat 15.00’te gerçekleştirilecek büyük buluşmaya  davet etti.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Kılıçdaroğlu başkanları zoom üzerinden dinledi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık