Ana Sayfa Gündem KILIÇKAYA: U PLAKASINI BEN ŞART KOŞMUYORUM

KILIÇKAYA: U PLAKASINI BEN ŞART KOŞMUYORUM

Ulaştırma Bakanlığı Genelgesi doğrultusunda, Büyükşehir Belediyelerinin uygulamakta olduğu U Plakalarının, minibüsle yolcu taşımacılığı yapmakta olan, kooperatifleri nasıl etkileyeceğini, Akçatur Taşıyıcılar Kooperatifinin, yaklaşık 20 yıldır, başkanlığını sürdürmekte olan, Mehmet Kılınçkaya ile gelişmeleri görüştük.

Giriş Tarihi: 12 Kasım 2018 Pazartesi 08:33
KILIÇKAYA: U  PLAKASINI BEN ŞART KOŞMUYORUM

Ulaştırma Bakanlığı Genelgesi doğrultusunda, Büyükşehir Belediyelerinin uygulamakta olduğu U Plakalarının,  minibüsle yolcu taşımacılığı yapmakta olan, kooperatifleri nasıl etkileyeceğini, Akçatur Taşıyıcılar Kooperatifinin, yaklaşık 20 yıldır, başkanlığını sürdürmekte olan, Mehmet Kılınçkaya ile gelişmeleri görüştük.

 

Konu hakkında gazetemize önemli açıklamalarda bulunan Mehmet Kılıçkaya özetle şunları söyledi.

“ İlçelerden il merkezine,  yolcu taşımacılığı yapan, tüzel kişilik konumundaki,  taşıma kooperatiflerine, U PLAKA zorunluluğu getirilmiştir. Büyükşehir Belediyesi  Ticari Araçlar Müdürlüğünce, Kooperatifimize 25.09.2018 tarihin de, gönderilen bir yazı ile, üyelerimizin hazırlayacakları evraklar ile, Büyükşehir Belediyesine başvurmaları istendi. Verilen, iki aylık süre zarfında, evraklarını vermeyen ve U Plakası takmayan araçların, Büyükşehir sınırları içerisinde, çalışamayacakları bu yazı ile, belirtilmiştir.”

 

YASALAR ÜSTÜN

 

Başkan Kılınçkaya,  açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Akçatur Kooperatif Başkanı olarak, U Plakaların uygulanmaması konusunda, büyük mücadeleler verdim. Gerek Adana İdare Mahkemesine, gerekse de Konya İstinaf Mahkemesine yaptığım başvuru davalarını kaybettik. Tüm bu gelişmeleri, 06.10.2018 tarihinde üyelerle yaptığım toplantıda, kendilerine çok net bir şekilde açıkladım. U Plakasını takmamaları halinde, Büyükşehir Belediyesince, ruhsatlarının iptal edileceğini belirtim. Yanı sıra,  mahkemelere müracaatlarını yaptığım, kaybetmiş olduğum davaları da,   yine kendileri ile paylaştım.

 

ÇİRKİN DEDİKODU

 

Kooperatifimin çıkarları konusunda, yasalar çerçevesinde, elimden gelen, her imkânı kullandım. Ancak, hiç bir güç yasaların üstünde değildir. Bu iyi niyetlerim göz ardı edilerek benim, sanki Büyükşehir Belediyesi ile, işbirliği yapmışım şeklindeki çıkarılan çirkin ve asılsız dedikodular beni,  son derece üzmektedir.

 

GEÇERLİ

 

Kaldı ki, U Plakası sadece Pozantı için değil, tüm ilçeler için uygulanan bir modeldir. Büyükşehir Belediye Başkanımız, Sayın Hüseyin Sözlü ile yaptığım bir görüşmede, kendisine bu olumsuzluğu anlattım.   Verdiği cevap, “ Ben,  çalışma şartlarınızı biliyorum. Esnaflarımın haklarını korumayı sürdüreceğim” şeklinde oldu. Ancak, sonucu ne olur onu bilemiyorum” dedi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Soner Çetin, “Türkiye için el ele vermeliyiz”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık