Ana Sayfa Yaşam Kışla'da Yeni Konutlar Yükselecek

Kışla'da Yeni Konutlar Yükselecek

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Kışla (2. Bölge) Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi çalışması yürütülen alanda vatandaşlarla bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 22 Mayıs 2016 Pazar 12:17
Kışla'da Yeni Konutlar Yükselecek

Yapılacak kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında vatandaşlarla sohbet eden Başkan Çelikcan amaçlarının vatandaşlara en iyi imkanları sunmak olduğunu belirtti. Yürütülen kentsel dönüşüm çalışmalarından mutlu olan vatandaşlar Başkan Çelikcan'ı alkışlarla karşıladılar.

120 DÖNÜM ALAN ÜZERİNDE YENİ KONUTLAR YÜKSELECEK

Kentsel dönüşüm çalışmalarının dünyanın en zor işlerinden biri olduğunu belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Yüreğir'de ilkleri gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Kışla Mahallesi (2. Bölge) alanında 120 dönüm alan üzerinde yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları vatandaş görüşmelerinin olumlu bir havada devam ettiğini belirten Başkan Çelikcan 'Söz konusu alan 15.09.2010 tarihinde Büyükşehir Belediyesi Meclisi kararınca kentsel dönüşüm alanı ilan edilmiş ve yetki belediyemize devredilmişti. 24.03.2016 tarihinde Büyükşehir Belediyesi ile imzalanan protokol ile hak sahipliği görüşmelerine başlamış bulunmaktayız. Yapılan görüşmeler sonucunda vatandaşlarımızın tamamına yakını kentsel dönüşüm projemize destek vermiş ve muvafakat senedini imzalamış durumdalar. İsteyen vatandaşlarımız burada yapılacak olan konutlardan alacaklardır.' şeklinde konuştu.

SOSYAL DONATI ALANALRI DA YAPILACAK

Kentsel Dönüşüm çalışması yürütülen 120 dönüm alan üzerinde her türlü sosyal donatılarında olacağını belirten Başkan Çelikcan 'Amacımız Yüreğir'de vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltmektir. Bu amaçla kentsel dönüşüm alanı yürüttüğümüz bütün alanlarda okul, cami, kültürel tesis, park, belli bölgelerde semt pazarı da olacak şekilde planlıyoruz.

KONUTLAR TAMAMLANANA KADAR KONUTLARINDA OTURACAKLAR

Vatandaşlarımız yeni konutlar tamamlanana kadar yine eski konutlarında oturmaya devam edecekler. Konutlar tamamlandıktan sonra yeni evlerine geçecekler ve eski oturdukları konutlar yıkılıp sosyal donatı alanlarını bu alana yapacağız. Projeyi ona göre hazırlıyoruz. Kimseyi mağdur etmeyeceğiz.' diyerek vatandaşların istek ve taleplerinin önemli olduğunu belirtti.

3 TİP KONUT YAPILIYOR

Kışla (2. Bölge) Mahallesi'ne 3 tip konut yapılmasının planlandığını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan 'Vatandaşlarımız kendilerine uygun 149, 125 ve 100 metrekarelik konutlardan bütçesine hangisi uygunsa onu tercih edebileceklerdir." şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Deniz çöpleri il eylem planı toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık