Ana Sayfa Siyaset Kozan CHP'den atak

Kozan CHP'den atak

Kozan'da ciddi anlamda yapılanmaya giderek partiye büyük ivme kazandırdıklarını belirten CHP Kozan İlçe Başkanı Erkan Karaoğlu, mahalli seçimlerde oy patlaması yapacaklarının altını çizdi.

Giriş Tarihi: 17 Eylül 2016 Cumartesi 12:06
Kozan CHP'den atak

Gazetemiz Yazarı Yaşar Kara'nın sorularını yanıtlayan Karoğlu, ‘şehir, semt, belde, mahalle ve köy demeksizin CHP Kozan örgütü olarak gece gündüz demeden, bugün seçim olacakmış gibi var gücümüzle çalışıyoruz. Parti çalışmalarımızda bizim dediğimiz değil, halkımızın ne dediğini anlamaya çalışıyoruz. Kozan ilçemizde CHP olarak önemli bir ivme kazandık. Vatandaşımızın partimize, partilimize özel bir ilgisi ve güveni var. İlçe örgütü olarak başta yönetim kurulumuz olmak üzere, kadın kollarımız ve gençlik kollarımızla partimizin ilk yapılacak seçimde istenilen başarıyı el birliğiyle sağlayacağımıza inancımız tamdır ve iddialıyız' dedi.

Ç.BARIŞ- CHP Adana Kozan İlçe Başkanı Erkan Karaoğlu, partisinin ilçe örgütü olarak ekip halinde her an seçim yapılacakmış gibi çalışmalar yaptığını dile getirdiği özel röportajımızda bakın neler anlatı.

- Çukurova BARIŞ "CHP Kozan İlçe Örgütü olarak neler yapıyorsunuz?"

- Erkan KARAOĞLU " CHP Kozan İlçe Başkanlığı görevine 5 Aralık 2015 tarihinde seçilerek geldim. Hepsi bir birinden seçkin enerjisi, tecrübesi yüksek, bulunduğu toplumda söz sahibi isimlerden oluşan bir yönetimimiz var. Hepsini olmasa da size bazı yönetici dostların isimlerini sembolük olarak vereyim. Balkan Türkleri Kozan Temsilcisi Atalay Özer, Makine Mühendisi Ali Can Ezer, Veteriner Hekim Adem Bozkurt, oldukça önemli bir oy potansiyeline sahip olana Tapanlıların faal ve etkin etkili ismi Ali Tüfekli gibi... "

- Ç.BARIŞ "Gençlik ve Kadın Kollarınız varmı? Aktif mi?"

- Erkan KARAOĞLU "Ne diyorsunuz elbette var ve bizler gibi Yönetim Kurulu üyeleri gibi aktif ve faal. Üstelikte tıpkı CHP İlçe örgütümüz gibi toplumumuzda çalışmalarıyla, yaptıkları etkinlikleriyle takdir toplayan çalışkan isimler. Kozan Kadın Kolları Başkanımız Belgin Sarıtaş, Kozan Gençlik Kolları Başkanımız Burak Cem Barış."

- Ç.BARIŞ " Göreve geldiğiniz CHP Kozan kongresinden sonra neler oldu? Kırgınlıklar, dargınlıklar var mı?"

- Erkan KARAOĞLU " Yok yok dargınlıklar, kırgınlıklar söz konusu bile değil. Partimiz ve partili arkadaşlarımız demokratik tahammüllere saygılı arkadaşlar. Herkes gücü kadar gayret gösterdi. Hepimiz barışık ve bütünlük içerisindeyiz. Hepimizin mutlak amacı kuruculuğunu büyük ATATÜRK'ün yaptığı ve bizlere 93 yıl önce emanet ettiği partimiz CHP'yi hak ettiği hedefe yükseltmektir. Partimiz CHP Cumhuriyetimiz, demokratik, laik, sosyal hukuk devleti ilkeleriyle çağdaş uygarlık seviyesinin bile üstüne çıkma hedefine mutlaka ulaşacaktır. CHP Kozan İlçe örgütü olarak, birlik ve bütünlüğümüzü korumak, demokrasimizi güçlendirmek ve sosyal adaleti sağlamak için Atamızın bizleri aydınlattığı yolda büyük bir azim ve kararlılıkla yürüyoruz. CHP Kozan İlçe Örgütü olarak Adana İl kongresiyle başlayan ve başkentimiz Ankara'da yapılan büyük kongreye iştirakimiz ve sonra ilçe nezdinde çalışmalarımıza her zamankinden daha bir yoğunluk ve ivme kazandırdık yeni yönetimimizle. Zira güzel ve önemli bir ekiple yola çıktık, takviyelerimiz yeniliklerimiz oldu.

- Ç.BARIŞ "İlçe merkezi kadar, il dışı çalışmalarınızın içeriğini açarımsınız biraz? Örneğin CHP'nin İstanbul Taksimde düzenlediği Cumhuriyet ve Demokrasi mitingine gittiniz mi? "

- Erkan KARAOĞLU " Tabi tabi partimizin tüm çalışmalarına ilçe örgütü olarak katılıyoruz. Genel Başkanımız Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU'nun direktiflerinden başlayarak, partimizin hıyaraşik düzeni, TBMM'de görev yapan Adana Milletvekillerimiz, İl Başkanımız Sayın Ayhan Barut olmak üzere tüm örgütlerimizle iç içeyiz bütünlük içindeyiz. İstanbul-Taksimde ki mitingimize gelince; size birde değerlendirmemi aktarayım: CHP Adana il örgütü olarak İzmir'den sonra 30 otobüsle İstanbul'a en fazla araç ve insanla gelen biz olduk. Taksim meydanına girişimiz saat 16.00 suları, ayrılışımız ise saat 19.30 u gösteriyordu. Buradaki insan selini kalabalığı anlatmaya gerek yok. Burada asıl gördüğümü sizlere anlatmak istiyorum. Gerek partili ve gerekse partisiz çok sayıda vatandaşımız Cumhuriyetimize ve Demokrasimize sahiplenmek adına Liderimiz Sn. Kılıçdaroğlu'nun burada açıklamış olduğu 10 maddelik manifestoya karşı; çok umutlu olduklarını inanın gözlerinde ki ışıltılardan fark ettim dersem sizleri yanıltmış olmam..."

- Ç.BARIŞ " Kozan ilçe merkezinde neler yapıyorsunuz?"

- Erkan KARAOĞLU "şehir, semt, belde, mahalle ve köy demeksizin CHP Kozan örgütü olarak gece gündüz demeden, bugün seçim olacakmış gibi var gücümüzle çalışıyoruz. Parti çalışmalarımızda bizim dediğimiz değil, halkımızın ne dediğini anlamaya çalışıyoruz. Kozan ilçemizde CHP olarak önemli bir ivme kazandık. Vatandaşımızın partimize, partilimize özel bir ilgisi ve güveni var. İlçe örgütü olarak başta yönetim kurulumuz olmak üzere, kadın kollarımız ve gençlik kollarımızla partimizin ilk yapılacak seçimde istenilen başarıyı el birliğiyle sağlayacağımıza inancımız tamdır ve iddialıyız."

- Ç.BARIŞ- Kıymetli bilgileriniz için teşekkür ediyoruz. Sizlere de başarılar diliyoruz.

- Erkan KARAOĞLU: Çukurova Barış Gazetesi'ne bana bu fırsatı verdiği için teşekkür ediyorum. Yayın hayatınızda da sizlere başarılar diliyorum.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Vali Elban Sarıçam Belediyesi’nde

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık