Ana Sayfa Gündem Kurban bağışı almaya başladık

Kurban bağışı almaya başladık

Kızılay Seyhan Şube Başkanı Eyyüp Azan, 24 Temmuz tarihinden itibaren kurban bağışı almaya başladıklarını belirterek, daha çok ihtiyaç sahibine ulaşabilmek için, daha çok bağışçıya ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 27 Temmuz 2018 Cuma 13:20
Kurban bağışı almaya başladık

Kızılay Seyhan Şube Başkanı Eyyüp Azan, 24 Temmuz tarihinden itibaren kurban bağışı almaya başladıklarını belirterek, daha çok ihtiyaç sahibine ulaşabilmek için, daha çok bağışçıya ihtiyaçları olduğunu söyledi. Hayırsever vatandaşlara kurban bağışı konusunda çağrıda bulunan Başkan Eyüp Azan, ayrıca Kızılay olarak 1 gram kurban etini dahi ziyan etmediklerini kaydetti. Kızılay Genel Merkezi tarafından “Kurban vekaletinizle YIL BOYU” isimli kampanya ile 24 Temmuz’dan itibaren kurban bağışı almaya başladıklarını belirten Başkan Azan, 2005 yılında başlatmış oldukları Kızılay kurban modelini bu yılda hayata geçireceklerini söyledi.

“KURBAN ETLERİNİ, KAVURMA YAPIP KONSERVEYE DÖNÜŞTÜRÜYORUZ”

Kızılay’ın, Et ve Süt Kurumu ile sözleşme imzaladığını belirten Başkan Eyyüp Azan, “Bu sözleşme gereği olarak da bizlerin toplamış olduğu bağışlar, Et ve Süt Kurumu bünyesinde kesiliyor. Şubeler olarak biz kurban bağış ücretlerini aldıktan sonra genel merkezimizin banka hesap numarasına yatırıyoruz. Daha sonra genel merkezimiz, bölgelere ayrılmış olan Et ve Süt Kurumlarına kesilecek kurban adetini bildiriyor. Kurban Bayramı’nın 1. gününden itibaren ise bu kurbanlar kesilmeye başlıyor.” dedi.

“HİJYENİK ORTAMDA, DİNİ ŞARTLARA UYGUN KESİM YAPILIYOR”

Kesimler sırasında noter, veteriner hekim, din görevlisi ve Kızılay tarafından görevlendirilmiş kişi yada kişilerin kesim anında hazır bulunduğunu ifade eden Eyyüp Azan, “Kurban kesimleri dini şartlara uygun ve hijyenik ortamlarda yapılıyor. Bağış yapan yada yapacakların hiç bir endişesi olmasın.” ifadelerini kullandı.

“KURBAN ETLERİNİ KAVURMA KONSERVE YAPIYORUZ”

Kesimden sonra kurban etlerini kavurma yaptıklarını belirten Başkan Azan, “Kavurma yapılan etler daha sonra konserve haline getirilerek, 800 gram kıyma ve kuşbaşı olarak paketlenerek soğuk hava depolarında muhafaza ediliyor. Sonrasında, bu konserveler yılın 12 ayı boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere şubelere gönderiliyor. Etlerin 1 gramı dahi ziyan edilmiyor.” dedi.

 “YURT DIŞINDAKİ İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DAHİ GÖNDERİYORUZ”

Bağışlanan kurban etlerinden yapılan kavurma konserveleri yurt dışındaki ihtiyaç sahiplerine de gönderdiklerini belirten , Başkan Azan, “İnsanlık dramının yaşandığı ,Balkanlardan Güney Asya’ya ,Afrika’dan Ortadoğu’ya ,ve Orta Asya’ya her yere Kızılay yardım ulaştırıyor. Bağışçılarımız ne kadar çok olursa, bizlerinde yapacağı bağışlar o kadar geniş olur.” diye konuştu

“YURT İÇİ 750 TL, YURT DIŞI 590 TL”

Kampanya hakkında bilgi veren Başkan Azan, “Kurban vekaletinin bu yıl yurt içi 750 TL, yurt dışı 590 TL olarak belirlendi. Ayrıca 168 çağrı merkezimizi yada Kızılay’ın resmi internet sitesinden kredi kartı Güney Asya’ya ,Afrika’dan Ortadoğu’ya ,ve Orta Asya’ya her yere Kızılay yardım ulaştırıyor. Bağışçılarımız ne kadar çok olursa, bizlerinde yapacağı bağışlar o kadar geniş olur.” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Karpuz Festivali düzenlenecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık