Sabancı Holding

Ana Sayfa Gündem La Fontaine polis

La Fontaine polis

Adana'da 3 çocuk annesi kadın polis memuru Semra Ağaya, çocuklarına, başlarına bir şey geldiğinde ne yapmaları gerektiğini anlattığı masalları kitap haline getirdi.

Giriş Tarihi: 2 Aralık 2019 Pazartesi 10:18
La Fontaine polis

 Adana'da 3 çocuk annesi kadın polis memuru Semra Ağaya, çocuklarına, başlarına bir şey geldiğinde ne yapmaları gerektiğini anlattığı masalları kitap haline getirdi. 'La Fontaine' olarak anılan polisin masal kitapları, Adana Emniyet Müdürlüğü tarafından anaokullarına dağıtıldı. 
Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, uygulama noktalarını denetimi sırasında bir annenin çocuğunun yaramazlık yapmaması için "seni polise veririm" sözü üzerine, çocuğun polisten korkarak yanlarına gelmediğini gördü. Bunun üzerine Aktaş, çocukların polisten korkmaması ve emniyet teşkilatına karşı çocuklarda güven duygusu aşılamak için Adana Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğüne eğitici bir proje hazırlanması talimatını verdi. 
Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü talimat üzerine bir ekip oluşturup çocukların polisten korkmamasının önüne nasıl geçileceğini tartışmaya başladı. Ekipten Semra Ağaya isimli 3 çocuk annesi kadın polis kendisinin çocuklarını uyuturken gece hep polislerin ne yaptığıyla ilgili ya da çocukların başına bir bela geldiğinde polislere nasıl ulaşmaları gerektiğiyle ilgili masallar anlattığını, bu masalların kitap haline getirilip anaokullarında çocuklara dağıtılabileceğini söyledi. Bunun üzerine Ağaya'nın bu önerisi Aktaş'a sunuldu. Aktaş'ın da kabul etmesiyle Ayağa çocuklarına anlattığı masalları kaleme aldı. Polis memuru kadın kitapta çocukların zor durumda kaldıklarında ilk olarak üniformalı polislerden korkmadan yardım almaları gerektiği, ailelerinden sonra onları her türlü kötülükten koruyacak "polis ağabey" ve "polis abla"larının bulunduğu fikrini oluşturmayı amaçlayan kitap hazırlamak için çalışma başlatıldı. Ağaya'nın hazırladığı resimli boyama bölümünün de içinde yer aldığı masal kitabı hazırladı. 
Polislerin her zaman çocukları koruyup kollamak için çalıştıkları, yaşlılara saygı, hayvan sevgisi gibi çocukların dikkatini çekecek bir çok toplumsal değerlere de yer verilen masal kitabı kurum psikologu tarafından da onaylandı. Bu durum ünlü masal yazarı La Fontaine'yi akla getirdi. Hazırlanan masal kitapları Adana'daki Sevgi Anaokulu ile Abdullah Özgen Anaokulunda çocuklara dağıtıldı. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

DSP Seyhan İlçe Başkanlığına Erhan Saltuk atandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık