Ana Sayfa Ekonomi Menevşe, “İKV iş dünyamızın AB konusunda pusulasıdır”

Menevşe, “İKV iş dünyamızın AB konusunda pusulasıdır”

İktisadi Kalkınma Vakfı’nın Genel Kurulu Gerçekleştirildi. Genel Kurula katılan ATO Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, yapılan seçimlerle İKV Yönetim Kurulu Üyeliğine ve Muhasip Üyeliğine yeniden seçildi.

Giriş Tarihi: 31 Temmuz 2018 Salı 14:26
Menevşe, “İKV iş dünyamızın AB konusunda pusulasıdır”

Adana Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, “yapılan seçimlerin tekrar iş dünyasına hayırlı olmasını diliyorum. İKV’nin yarım asırı aşan zamandır, Türkiye’de bir sivil toplum ve araştırma kuruluşu olarak AB konusunda çalışmalarını sürdürmesi ve bağımsız bir şekilde varlığını devam ettiriyor olmasının başlı başına bir başarı olarak addedilmesi gerektiğini vurguladı. Açıklamasında Menevşe, İKV iş dünyasının AB konusundaki referans kuruluşu olması özelliği, bir bakıma AB bilirkişisi olarak başarılı bir çok işe imza atmıştır, atmaya da devam edecektir” dedi.

 

İKV, Türkiye ile Avrupa arasında kilit bir görev üstleniyor.

 

“ Vakfımız Türkiye ekonomisini, AB ekonomisi aracılığıyla dünya ekonomisine entegre etme ve bu süreçte Türk iş dünyasının menfaatlerini koruma vizyonunu üstlenmektedir. İKV’nin neredeyse Türkiye-AB ilişkileri kadar eskiye dayanan köklü bir geçmişe sahip olduğunu ifade etmeliyim. Vakıf kurulduğu günden bu yana, Türkiye ile Avrupa arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi için ciddi girişimlerde bulunmuştur. Aynı zamanda Türk iş dünyasını AB üyeliğine hazırlama, bilgilendirme, üyelik için gereken intibak çalışmalarına destek konusunda da çalışmalarına hala devam etmektedir. İKV olarak yeni dönemde de,Türkiye’nin AB’ye katılım süreci doğrultusunda, çalışmalarımızı titizlikle, kararlılıkla ve doğrulukla iş dünyamızın menfaatine yürüteceğiz.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

ADASO’da ''Finansal okuryazarlığa destek'' semineri

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık