Ana Sayfa Siyaset Milli servet ineklere yem oldu

Milli servet ineklere yem oldu

CHP İmamoğlu İlçe Danışma Kurulu Toplantısı, ilçe başkanlığı toplantı salonunda yapıldı.

Giriş Tarihi: 21 Haziran 2016 Salı 15:11
Milli servet ineklere yem oldu

İl yöneticileri, Kozan İlçe Başkanı Erkan Karaoğlu ve partililerin katılımıyla gerçekleştirilen toplantı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı.

“BASKIYA, ZULME KARŞI YILMADAN MÜCADELE EDECEĞİZ”

Açış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Kasım Karaköse, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırıları sert bir şekilde kınadı. Teröre yardım ve yataklık yapanların toplum tarafından gayet iyi bilindiğini kaydeden Karaköse, CHP örgütleri olarak baskıya, zulme karşı yılmadan mücadele edeceklerini ifade etti.

“MİLLİ SERVET İNEKLERE YEM OLDU”

Ekonomisi tarıma dayalı olan İmamoğlu’nda bu yıl başta soğan, patates olmak üzere birçok üründe üreticilerinin büyük zararlarla karşı karşıya olduğunu aktaran Karaköse, yetkililerin ise bu duruma seyirci kaldığını vurguladı. Zarar eden üreticilerin desteklenmesi gerektiğini dile getiren Karaköse, “Çiftçilerimiz adeta kan ağlıyor. Bin bir emek ve masrafla üretim yapan çiftçilerimizin birçoğunun ürünü para etmediği için tarlada kaldı. Milli servetimiz ineklere yem oldu. İktidar da bu duruma seyirci kalmayı tercih etti” dedi.

“ÜRETİCİLERİN ZARARI KARŞILANMALI”

Türkiye’nin içinde bulunduğu açmazdan tarımsal üretimle çıkabileceğinin altını çizen CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, gerek patates, soğan üreticilerinin, gerekse dolu nedeniyle zarar gören mısır ve buğday üreticilerinin zararlarının devlet tarafından karşılanması gerektiğini kaydetti.

“CHP ÜRETİMİ VE ÜRETİCİYİ DESTEKLEYECEK”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin tarım politikalarının üretimi teşvik eden, üreticiyi de destekleyen nitelikte olduğunu belirten Barut, “Tarım CHP iktidarında hak ettiği yere gelecek. Çiftçimiz üretecek, ürettikçe kazanacak, Türkiye’de ekonomik olarak gelişecek ve büyüyecek” diye konuştu.

ÖRGÜTLENME ÇALIŞMALARINA AĞIRLIK VERİLECEK

İmamoğlu’nda CHP’nin de hak ettiği konumda olmadığına işaret eden Barut, ilçede örgütlenme faaliyetlerine ağırlık vereceklerini söyledi.  İl örgütünün koordinasyonunda İmamoğlu İlçe Örgütü’nün milletvekilleriyle birlikte zaman kaybetmeden köy ve mahalle çalışmalarını hızlandırması gerektiğinin altını çizen Barut, “İktidara giden yolda çok çalışmamız gerek.  Önümüzdeki üç yıllık süreyi iyi değerlendirip, hem CHP ailesini büyüteceğiz hem de İmamoğlu’nda yaşayan tüm yurttaşlarımıza tek tek ulaşacağız. Yurttaşlarımızla bütünleşeceğiz, onları dinleyeceğiz, sorunlarına çözüm üreteceğiz ve CHP’nin halkçı politikalarını doğru bir şekilde anlatacağız. Ülkemizin geleceği için başaracağız, başarmak zorundayız” diye konuştu.

 

Toplantıda danışma kurulu üyeleri de ilçe örgütünün yapması gereken çalışmalar hakkında görüşlerini dile getirdiler.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Kılıçdaroğlu başkanları zoom üzerinden dinledi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık