Ana Sayfa Gündem Öğretmen Dizisine Bir Tepki de Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi'nden

Öğretmen Dizisine Bir Tepki de Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi'nden

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Adana İl Başkanı Mehmet Sezer, FOX TV’de Çarşamba akşamı ilk bölümü yayınlanan Öğretmen dizisine tepki göstererek bir öğretmenin “iyi insan” olmanın yollarını güya alışılagelmişin dışında bir yöntemle anlatmaya çalışmasını reyting uğruna bir aymazlığın ifşası olarak nitelendirdi.

Giriş Tarihi: 5 Mart 2020 Perşembe 13:14
Öğretmen Dizisine Bir Tepki de Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi'nden

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Adana İl Başkanı Mehmet Sezer, FOX TV’de Çarşamba akşamı ilk bölümü yayınlanan Öğretmen dizisine tepki göstererek bir öğretmenin 'iyi insan' olmanın yollarını güya alışılagelmişin dışında bir yöntemle anlatmaya çalışmasını reyting uğruna bir aymazlığın ifşası olarak nitelendirdi.

 

Daha yayınlanmadan fragmanlarıyla tepki çeken ve 4 Mart akşamı ilk bölümüyle izleyicilerinin karşısına çıkan Öğretmen dizisi tartışılmaya devam ediyor.

Japon dizisinden uyarlanan 'Öğretmen' dizisi toplumu ikiye böldü. Bir tarafta filmin konusunu ilginç bulan ve sıra dışı bir öğretmenin öğrencilerine unutulmaz dersler verdiğini savunanlar diğer tarafta ise bin bir sorunla boğuşan öğretmenlerin bu tarz dizilerle daha da itibarsızlaştırılmaya çalıştığını savunanlar filmle ilgili görüşlerini açıklamaya başladı.

Bir öğretmeninokulda bomba patlattığı ve öğrencilere şiddet uyguladığı sahnelerin yer aldığı diziye en sert tepkilerden birisini de Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Adana İl Başkanı Mehmet Sezer verdi. Dizinin öğretmenin itibarına saldırı niteliğinde olduğunu vurgulayan Mehmet Sezer; “Toplum değerlerimizden uzak bu dizi öğretmeni bir psikopat gibi gösteriyor. Hiçbir öğretmen ne kadar kızarsa kızsın, ne kadar öfkelenirse öfkelensin öğrencilerine bu şekilde yaklaşmaz” dedi.

Dizinin bir an önce yayından kaldırılması gerektiğini vurgulayan Başkan Sezer konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı ve RTÜK’ü göreve davet etti.

"Öğretmenin, öğrencisine şiddet uyguladığı, öğrenciler üzerinde baskı kurduğu ve onları korkutarak sindirmeye çalıştığı sahneleri kabul etmemiz mümkün değil bu sahneler öğretmenlik mesleğine zarar verir. Öğretmeni bu şekilde göstermek kimseye fayda sağlamaz" diyen Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Adana İl Başkanı Mehmet sezer açıklamalarını şöyle sürdürdü;


"Yapımcılar gerçekten öğretmenlerin sorunlarını gündeme getirmek istiyorlarsa onlara yeterince malzeme verebiliriz. Mesela bir meslek kanunu olmayan öğretmenlerimiz her gün bir şiddet olayı ile karşı karşıya kalabiliyorlar. Aynı zamanda angarya işlerle asıl işlerine yoğunlaşmaktan uzak kalıyorlar. Öğretmenlerin kadro ve eşit haklar beklentisinin karşılanmaması, 3600 ek gösterge artışı sözünün gereğinin yerine getirilmemesi, öğretmen atama ve yer değiştirme süreçlerine ilişkin bir sistemin öğretmen lehine çalıştırılamaması, unvan değişikliği sınavları konusunda somut bir adım atılmaması gibi pek çok sorun çözüm bekliyor. Eğer yapımcıların derdi gerecekten öğretmeni yüceltmekse önce bu sorunları gündeme getirsinler.

Öğretmeni adeta bir terörist gibi göstermek kime ne yarar sağlayacak? Okulda öğrencileri rehin alan, bomba patlatan birisi öğretmen olabilir mi? Sırf reyting uğruna bunları yapanlar en kibar deyimle aymazlıklarını ifşa ediyorlar. Dizinin ikinci bölümü yayınlanmadan yayından kaldırılmasını istiyoruz"


İlk bölümü yayınlanan öğretmen dizisi henüz fragmanları yayındayken de birçok kesim tarafından tepkiyle karşılanmış ancak FOX TV yönetimi tepkilere kulak tıkayarak Öğretmen dizisinin ilk bölümünü 4 Mart akşamı yayınlamıştı. Dizinin yayınlanmasının ardından da duyarlı vatandaşlar ve öğretmenler diziye sosyal medyadan tepki gösterdiler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Çelebi'den Ay'a sert yanıt

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık