Ana Sayfa Gündem Ökten, “Hekim ve sağlık çalışanları itibarsızlaştırılmamalı”

Ökten, “Hekim ve sağlık çalışanları itibarsızlaştırılmamalı”

Adana Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten, “Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin her geçen gün arttığı, hekimlerin canına, fiziksel ve ruhsal sağlığına mal olduğu bir ortamda, dizi film, film, vb. televizyon ve medya yayınlarında hekimlerin ve sağlık çalışanlarının itibarsızlaştırılmasına son verilmelidir” dedi.

Giriş Tarihi: 17 Aralık 2016 Cumartesi 11:43
Ökten, “Hekim ve sağlık çalışanları itibarsızlaştırılmamalı”

Adana Tabip Odası Yönetim Kurulu adına yazılı açıklama yapan Başkan Doç. Dr. Ali İhsan Ökten, “Son zamanlarda hekimlikle ilgili uygulamaların yer aldığı dizi film, film, vb. televizyon ve medya yayınlarında hekimlerin ve sağlık çalışanlarının itibarsızlaştırılması, senaryolarda şiddet, zorbalık gibi hekimlerin mesleki bağımsızlığını kesintiye uğratan sahnelerin yer alması, toplumda hekimler ve sağlık çalışanlarının mesleki değerini ve önemini geriletecek risk taşımaktadır. Senaryolarda yer alan tıbbi hataların toplumda sağlıkla ilgili konularda yanlış algı ve kanının oluşmasına katkı sağlamaktadır. Bir TV’de yayımlanan “Cesur Yürek” adlı dizinin bir bölümünde, acil bir ameliyat esnasında hekimlerin silahla tehdit edildiği, hakaret edildiği, darp edildiği, küçük düşürüldüğü bir sahneye yer verilmiş olması bunun son dönemdeki bir örneğini oluşturmaktadır”

 

SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN ÖZÜR DİLENMELİ

Doç. Dr. Ökten, “Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin her geçen gün arttığı, meslektaşlarımızın canına, fiziksel ve ruhsal sağlığına mal olduğu bir ortamda, bu gibi sahnelerin sağlıkta şiddeti tırmandıracağı açıktır. Bu vahim tabloya katkıda bulunan televizyon ve medya yayınlarının yapımcılarını ve bu yayınları yayımlayan ve meslektaşlarımızın yoğun tepkilerine neden olan kanalların yönetimini bu konuda sorumlu davranmaya ve sağlık çalışanlarından özür dilemeye davet ediyoruz. Konunun takipçisi olacağımızı ve sağlıkta şiddet ile mücadelemizi her geçen gün güçlendirerek sürdüreceğimizin bilinmesini istiyoruz.” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Özer’den 19 personele teşekkür belgesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık