Ana Sayfa Eğitim Okul Öncesi Eğitimde Karşılaşılan Sorunlar

Okul Öncesi Eğitimde Karşılaşılan Sorunlar

Adana’da Okul Öncesi Eğitimde Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümleri Konulu Çalıştay Düzenlendi.

Giriş Tarihi: 6 Haziran 2016 Pazartesi 15:33
Okul Öncesi Eğitimde Karşılaşılan Sorunlar

Çalıştaya İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Çalışkan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kazim Baran,İl Şube Müdürü Ahmet Oflaz, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Çukurova Üniversitesi Öğretim Görevlisi Şule Erdem ile okul öncesi okul müdürleri ve öğretmenleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda açış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kazim Baran yaptı.

Baran, İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Okul Öncesi Eğitim adına çalışmalar yapıyor ve projeler geliştiriyoruz. İstatistiklere göre  2014-2015 Eğitim Öğretim yılının sonunda il genelinde okul öncesi okullaşma %34.17 gibi bir rakamda idi; çalışmalarımız sonucu bu aralık ayı itibari ile elimizdeki verilere göre okullaşma oranımız  %56 ‘ya ulaşmıştır. Yaş oranlarını da hesaba katığımızda bu oran toplamda %70’i bulmaktadır. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okullaşma konusunda hedefimiz %85 tir ve  bu orana ulaşmak için  ne gerekiyorsa yapacağız. Bu çalıştayımızda  çok güzel fikirler ortaya çıkacağını ve önümüzdeki yıl içerisinde okullaşma oranına ciddi katkı  sağlayacağını düşünüyorum.

Projenin içeriği ve işleyiş hakkında bilgi veren  Baran’dan sonra Çukurova Üniversitesi Okul Öncesi Ana Bilim Dalı  Öğretim Üyesi Dr. Şule Erdem “Okul Öncesi Eğitimde Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümleri” konulu bir sunum yaptı.

Çalıştaya katılımcılarının fikir alışverişinde bulunarak  “Adana’da Okul Öncesi Eğitimde Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümleri”ni  görüşmelerinin ardından  çalıştay raporu oluşturuldu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Adana Doğa Koleji’nin TUBİTAK başarısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık