Ana Sayfa Gündem Orman alanlarının kadastrosu yapılıyor

Orman alanlarının kadastrosu yapılıyor

Adana Orman Bölge Müdürlüğü (OBM) sorumluluk sahasında kalan orman alanlarında başlatılan kadastro çalışmalarının devam ettiği, çalışmaların 31 Aralık tarihine kadar bitirilmesi için komisyon çalışmaları hızlandırıldı.

Giriş Tarihi: 6 Ekim 2016 Perşembe 00:00
Orman alanlarının kadastrosu yapılıyor

Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Kadastro ve Mülkiyet Şube Müdürlüğünün takip ve kontrolünde yürütülen kadastro çalışmaları 14 Başmühendislik eliyle yapılması çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

Antalya ve Mersin Orman Bölge Müdürlüklerinden gelen 8 Başmühendislik ile Adana’dan katılan 6 Başmühendislik, kadastrosu yapılmamış olan Adana’da 90, Osmaniye’de ise 35 birim programı tamamlamak üzere Haziran ayında işe başladı. Çalışma yapılacak mahalle ve köylerde bilgilendirme toplantılarını hızla yapan kadastro komisyonları daha sonra süratle arazi çalışmalarına başladı. Bugüne kadar yapılan çalışmaları ve gelinen noktayı değerlendiren Şube Müdürü Semih Erkal, 50 birimde çalışmaların başladığını ve bunlardan 37 birimde arazi çalışmalarının tamamlanarak vasıf tayinlerinin yapıldığını belirtti. Ayrıca, ölçüm ve haritalandırma işlemlerinin ardından askı ilanlarının hemen yapılacağını söyledi.

MÜLKİYET SORUNU ÇÖZÜMLENECEK

Bölge Müdürlüğü genelinde geçmişten bugüne yoğun olarak yaşanan kadastro sorununa değinen Bölge Müdürü İsmet Erol ise, yapılan kadastro çalışmalarının birçok mülkiyet sorununu çözeceğini, özellikle kangrene dönen ve yıllardır çözülemeyen sorunların artık çözüm bulacağını, görevlendirilen komisyonların özverili çalışmaları neticesinde bölge genelinde kadastrosu yapılmamış orman alanı kalmayacağını ve yılsonuna kadar çalışmaları tamamen bitirmeyi hedeflediklerini ifade etti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Sümer: Bu inat niye?

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık