Ana Sayfa Gündem Ortak paydamız Türkiye

Ortak paydamız Türkiye

Cumhuriyet Halk Partisi Adana İl Başkanı Ayhan Barut ve yönetim kurulu üyeleri, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti. Hüseyin Sözlü ve Ayhan Barut; Cumhuriyet, demokrasi, hukuk devleti ve Türkiye’nin aydınlık geleceği konularında benzer mesajlar verdi.

Giriş Tarihi: 4 Ağustos 2016 Perşembe 15:33
Ortak paydamız Türkiye

8 aydır CHP il yönetiminde olduklarını ve çeşitli nedenlerle, çok kereler bir araya geldikleri Başkan Hüseyin Sözlü’yü makamında da ziyaret etmek istediklerini belirten Ayhan Barut, Türkiye için, demokrasi için ve Cumhuriyet değerleri için buluşmaya ve işbirliği yapmaya devam edeceklerine inandığını söyledi.

Ayhan Barut, “Ben Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanlığı yaparken, ziraat mühendisi olan Hüseyin Sözlü Başkanımız da Ceyhan Belediye Başkanı’ydı ve o zaman da çiftçimiz için, tarımın güçlenmesi için, Cumhuriyet değerleri için zaman zaman alanlarda, toplantılarda, faaliyetlerde birlikteliğimiz oldu. Başkanımız bu tür mücadelelerden hiç bir zaman imtina etmedi. Söz konusu ülkemiz, Cumhuriyet, demokrasi hukuk devleti olduğunda, ayrılığımız yok” dedi

ORTAK PAYDAMIZ TÜRKİYE

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de, “Türkiye” ortak paydasında buluşulduğunda sorun kalmadığını kaydetti. Başkan Sözlü, “Cumhuriyet değerleri , vatan sevgisi ve memleket için çalışma hasletlerini ortak değerler olarak baz aldığınızda, bir arada çalışmak hiç zor değil. Dar kalıplar içinde değil, hukukun egemen kılındığı bir Türkiye inşa edildiğinde, ülkenin geleceği aydınlık olacaktır. Zengin, müreffeh ve insanlarının huzur içinde yaşadığı ülkeler bunu başarmış ülkeler. Sermaye de, insanlar da oralarda kendini güvende hissediyor. Güvenli bir gelecek arayışında olanlar da kendilerini oralara atmaya çalışıyor. Suriye’den Türkiye’ye gelen mültecilerin bir sonraki hedefi Avrupa’ya gitmek oluyor. Elbette Türkiye’ye gelen de buradan bir Ortadoğu ülkesine gitmeyi arzu etmiyor. Uğur Mumcu Meydanı’ndaki mitinglerde buna dikkat çektim. 'Cumhuriyetimiz ve demokratik sistemimiz nedeniyle Ortadoğu’dan iyiyiz, Avrupa’dan ise bu konuda geriyiz’ dedim. Orada darbe karşıtlığımız ve demokrasiden yana tavrımızı anlattık. Milliyetçi Hareket Partisi, Adalet ve Kalkınma Partisi ile Cumhuriyet Halk Partisi, 15 Temmuz darbe girişiminin hemen arından, demokrasiden yana olduklarını açıklayarak, Türkiye’de bu konuda bir görüş ayrılığı olmadığını ortaya koydular” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

MEYVE BAHÇESİ SATILIK

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık