Ana Sayfa Yaşam Otobüs durağı istiyoruz

Otobüs durağı istiyoruz

Adana'da şehir içindeki ulaşımı sağlayan belediye otobüslerinin durakları konusunda ciddi anlamda bir sıkıntı yaşanıyor.

Giriş Tarihi: 15 Ağustos 2016 Pazartesi 10:24
Otobüs durağı istiyoruz

Bu sıkıntı durakların tahsisi konusunda değil elbette. Sıkıntı, durak yerlerinde vatandaşların bekleyebileceği, oturabileceği bir bankın, kapalı alanın olmayışı noktasında cereyan ediyor.
Büyükşehir Belediyesi bugüne kadar hep şehir merkezinde yani ana cadde ve bulvarlardaki duraklara bekleme bankları koymuş ve insanların en fazla sirkülâsyonunun olduğu alanları bu şekilde ihdas ederek güzelleştirmiş.
Gelin görün ki ana caddelerden ara caddelere doğru yöneldiğinizde bu uygulama adeta yok gibi.
Sadece bir otobüs durak levhası asılmış ve insanlar burada yazın sıcakta, kışın ise soğukta ve yağmurda otobüs beklemek durumunda kalıyor.
Oysaki merkezi yerler dışındaki alanlara da güzel bir şekilde otobüs durakları yapılmış olsa insanlar daha iyi hizmet alacaklar ve bu hizmeti yapanlara da hayır duası edecekler.
Yüreğir'deki bir durakta bekleyen insanın sıcaktan ve soğuktan korunma şansı yok.
Şimdi belediye otobüs işletmesi yetkilileri bu konuyu gündeme getirdiğimizde bizlere ‘maddi anlamda büyük maliyet getiren bir uygulama' diyerek yanıt verebilirler.
‘Her durağa oturma bankı ve kabini yapmamız mümkün değildir' diyerek bizlere yanıt verebilirler.
Oysaki gelişmiş tüm şehirlere bakın, ana cadde ve bulvarların dışında kalan sokaklardaki duraklar dahi bank ile donatılmış.
Yaşlısı var, hastası var. Bu insanlar 15-30 dakika arasında değişen sürede kalkan otobüsleri bekleyerek ayakta kalıyorlar.
Resmen eziyet.
Bu anlamda ben Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı'nın bir çalışma yaparak maliyet hesabı çıkarıp tüm duraklar olmasa da pilot yerlerden başlanmak koşulu ile ara sokaklardaki duraklara bank koyulması, bekleme yerinin yapılmasını gündemlerine alıp idareye hazırlıklarına yaparak sunmalarını rica ediyorum.
Bu istek vatandaşın isteği.
Belediye de vatandaşa hizmet eden bir kurum. Dolayısıyla bu çalışmanın yapılması demek, başkana, idareye ve belediyeye görev demektir. Bu görevi yerine getiren kişiler de Adanalı yurttaşın gönlünü kazanır.
Yüreğir Belediyesi'nin önündeki durağı size örnek olarak verebilirim.
O bölgenin en işlek olan durağında insanların sayısı da az değil. Belediyeye gelip giden yüzlerce insan var.
Gelin görün bu insanların halini.
Bir oturma bankı koyacaksınız altı ucu...
Eğer belediye olarak sizin paranız yetmiyor da yapamıyor iseniz vatandaş ‘biz kendi aramızda para toplayarak bir bank yatırırız. Yeter ki siz yerini gösterip bize bu bankın takılması için izin verin' diyor.
Alın size bir adet çözüm...
Bekliyoruz efendim bu anlamdaki çalışmanızı.
Bu çalışmanın da sizin asli göreviniz olduğunuzu hatırlatıyoruz.

Özcan ALADAĞ

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Park Vadi açılıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık