Ana Sayfa Siyaset Oya Tekin, ''TMO'nun takipçisi olacağız''

Oya Tekin, ''TMO'nun takipçisi olacağız''

CHP Adana Milletvekili Adayı Avukat Oya Tekin, “Kozan ve İmamoğlu’nda neden alım yapmıyorsunuz? Buralarda çiftçiyi açlığa daha fazla mahkum etmenize izin vermeyeceğiz” dedi.

Giriş Tarihi: 5 Haziran 2018 Salı 13:20
Oya Tekin, ''TMO'nun takipçisi olacağız''

CHP Adana Milletvekili Adayı Avukat Oya Tekin, İmamoğlu İlçesi’nde de Toprak Mahsulleri Ofisi’ni ziyaret etti. Toprak Mahsulleri Ofisi’nin, Kozan’da olduğu gibi, İmamoğlu’nda da çiftçiden alım yapmadığına dikkat çeken Tekin, “Benim ortaya çıkardığım gerçekleri görmeyen Toprak Mahsulleri Ofisi’ne sesleniyorum: Çiftçiden Adana genelinde alım yaptığınızı söylüyorsunuz, öyleyse Kozan ve İmamoğlu’nda neden alım yapmıyorsunuz? Buralarda çiftçiyi açlığa daha fazla mahkum etmenize izin vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı

Tekin, geçtiğimiz günlerde yaptığı Kozan ziyareti sırasında, TMO’nun Kozan’da çiftçiden alım yapmadığını, çiftçinin tüccarın eline mahkum edildiğini söylemişti. Yurttaşla sohbeti sırasında, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin alım yapmamasının çiftçiye büyük zarar verdiğini belirten Tekin, “Toprak Mahsulleri Ofisi,  buğday hasadı dönemde, üreticinin hasadını yaptığı buğdayı alması gerekirken kapalı ve alım yapmıyor. Üretici ürünü TMO yerine tüccara veriyor. Bir başka değişle tüccara mahkum ediliyor. Zira, buğday Toprak Mühendisleri Ofisi’ne 1050 liraya satması gerekirken, 900 liraya tüccara vermek zorunda bırakılıyor” ifadelerini kullanmıştı.

ÇİFTÇİMİZİN YANINDAYIZ. TMO’NUN TAKİPÇİSİYİZ

Toprak Mahsulleri Ofisi’nden isimsiz yapılan açıklamadan sonra seçim gezisi yaptığı İmamoğlu İlçesi’nde TMO’ni ziyaret eden Tekin, TMO’nun Adana’da alım yaptığını, ancak Kozan’da ve İmamoğlu’da alım yapmadığını, söz konusu açıklamanın gerçekleri saptırmaktan öteye gitmediğini belirtti. Tekin, şöyle devam etti:

“Toprak Mahsülleri Ofisi yaptığı açıklamada ne yazık ki bilgi kirliliği yaratmaktadır. Kurum Adana’da 130 ton alım yapmakla birlikte, Kozan ve İmamoğlu ilçelerimizde alım yapmayarak çiftçiyi açlığa mahkum etmektedir. Biz, bu güzide kurumumuzun bir an önce mağdur edilen ilçelerimizde de çiftçinin yanında olarak çiftçiden alım yapmasını bekliyor, konunun yakından takipçisi olacağımızı tekrar hatırlatmak istiyoruz.”

CHP Adana Milletvekili Adayı Av. Oya Tekin, İmamoğlu ilçe Başkanı Kasım Karaköse, ilçe yöneticileri, kadın ve gençlik kolları yöneticileri ile ilçedeki esnafı ziyaret etti. Tekin, kadınlarla görüştü, sorunlarını dinledi, 24 Haziran seçimlerinde CHP’ye destek istedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Sümer Adana için önlem alınmasını istedi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık