Ana Sayfa Siyaset Özdiş: ''Ülkeyi ‘Düzelteceğiz’ diyenler 15 yıldır iktidarda''

Özdiş: ''Ülkeyi ‘Düzelteceğiz’ diyenler 15 yıldır iktidarda''

Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, referandumda halkın ‘Hayır’ oyu vererek ülkenin geleceğinin karartılmasına izin vermeyeceğini söyledi.

Giriş Tarihi: 23 Mart 2017 Perşembe 11:09
Özdiş: ''Ülkeyi ‘Düzelteceğiz’ diyenler 15 yıldır iktidarda''

Referandum çalışmasını yoğun bir şekilde günde 15 saat sürdüren CHP Milletvekili İbrahim Özdiş, sandık günü yaklaştıkça ‘Hayır’cılara karşı baskıların artmasının kabul edilemez olduğunu söyledi. Partinin hazırladığı tüm programlara katılan ayrıca kendi seçim merkezinin de çalışmalarıyla yüksek bir tempoda çalışmalarını sürdüren Özdiş, iktidarın “16 Nisan’dan sonra Türkiye’yi düzelteceğiz” söyleminin bir kandırmacadan, baskıdan kaynaklandığını ifade etti.

ŞİMDİ NEDEN DÜZELTMİYORSUNUZ?

‘Evet’ kampanyası yürüten iktidarın, Anayasa değişiklik maddeleri üzerinde hiçbir konuyu savunamadığı için farklı söylemlere girdiğini vurgulayan CHP Milletvekili Özdiş, “Değişikliğin hiçbir maddesini savunamıyorlar. Halka ‘Evet’ demeleri için hiçbir somut gerekçe sunamıyorlar. Söyledikleri ülkenin geleceği ve düzeltilmesi için diyorlar. Galiba 15 yıldır ülkeyi tek başlarına yönettiklerini unutuyorlar” dedi

CUMHURİYET KAZANIMI

Parlamenter sistemin bir Cumhuriyet kazanımı olduğuna da vurgu yapan İbrahim Özdiş, yurttaşların bu sestemden vazgeçmeyeceğine inandığını ifade etti. Atatürk ve arkadaşlarının temellerini attığı parlamenter sistemin bir ölçüde tek adam rejimine karşı oylandığını belirten Özdiş şunları söyledi:

“Bizler cumhuriyet kazanımları için sonuna kadar direneceğiz. İnanıyorum ki yurttaşlarımızda 16 Nisan’da önüne konulan bu seçenekten parlamenter sistemi seçecektir. Çünkü halkın karşısına dahi çıkıp neden ‘Evet’ denilmesi gerektiğinin anlatılamadığı bu rejim değişikliğine vatanşlarımız ‘Hayır diyerek gereken yanıtı verecektir.”

 

 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Vali Elban Sarıçam Belediyesi’nde

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık