Ana Sayfa Ekonomi Rus Tarım Heyeti Adana’da

Rus Tarım Heyeti Adana’da

Rusya Federasyonu Federal Bitki Karantina ve Veterinerlik Servisinden Vladamir Popovich başkanlığında beş kişilik Rus Heyeti Adana’ya geldi. Tarım İl Müdürlüğü’nün davetlisi olarak kente gelen heyet bazı ihracat firmaları ile narenciye bahçelerini gezdi.

Giriş Tarihi: 7 Ağustos 2016 Pazar 08:21
Rus Tarım Heyeti Adana’da

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Dr. Yunus Bayram ile Bitki ve Bitkisel Ürünler Sınır Kontrol Daire Başkanı Günay Anakök eşliğinde,  Rusya Federasyonu Federal Bitki Karantina ve Veterinerlik Servisinden Vladamir Popovich başkanlığında beş kişilik Rus Heyeti Adana’ya geldi.

 

Heyet, İl Müdürü  Muhammet Ali Tekin, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Yusuf İzzet Işık, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Birsen Ergün  vekarantina görevlisi inspektörleri tarafından karşılandı.

Rus Heyeti ilk olarak önemli ihracat firmalarından Sunar NÇS işletmesini ziyaret etti. Yapılan ziyarette, firmanın ihracat yaptığı tarımsal ürünlerle ilgili ülkelerin karantina şartları hakkında karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuldu. Ardından Turunçgil üreticisi Mehmet Mühür’e ait bahçeler ve soğuk hava deposu gezdirilerek, karantinaya tabi hastalık ve zararlılarla zirai mücadele konusunda, Rus heyetine gerek üretici, gerekse bakanlık teknik elemanları tarafından bilgi verildi. Ayrıca Unlubit zararlısının Biyolojik mücadelesinde kullanılan faydalı böceklerin üretim ve ihracatını yapan Dr. Lerzan Erkılıç,  tarafından söz konusu faydalıların görsel tanıtımı yapılarak, biyolojik evreleri ve salım yöntemleri anlatıldı.

Son olarak Nar-Ka Paketleme tesisinde, tarım danışmanı Dora Çiftçikal, paketlemeye gelen ürünün Rusya’ya ihracat için hazırlık aşamalarını sırayla anlatırken, firma sahibi Atay İşimtekin tarafından Rusya’ya yaptıkları ihracat değerleri hakkında bilgi verildi. Ziyaretlerin sonunda iki ülke arasındaki ihracatların artarak, sorunsuz gerçekleşmesi konusunda karşılıklı iyi temennilerde bulunuldu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Pozantı'da uyuşturucu operasyonu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık