Ana Sayfa Gündem Sağlık çalışanlarından oluşan koro sahne aldı

Sağlık çalışanlarından oluşan koro sahne aldı

Adana'da Seyhan Devlet Hastanesi’nde görev yapan sağlık personellerinden oluşan koro, şarkılarla dinleyenleri mest etti.

Giriş Tarihi: 12 Mayıs 2018 Cumartesi 10:10
Sağlık çalışanlarından oluşan koro sahne aldı

Hastane müdürü, doktor, hemşire, memur, röntgen ve labarotuvar teknisyenlerinden oluşan koro, hastanenin konferans salonunda sahne aldı. Devlet Konservatuvarı’nda öğretim görevlisi Sabri Gelicili'nin şefliğinde, 15 kişiden oluşan koro, Türk Müziğinin sevilen eserlerini seslendirdi. 
Renkli görüntülerin oluştuğu konserde, salonu dolduran çalışanlar hem koroya eşlik etti hem de doyasıya eğlendi. 
Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Halil Nacar, yaptığı konuşmada sağlık hizmeti sunarken bazen kendilerini ihmal ettiklerini söyleyerek, “Hastane korosunu kurarken amacımız, motivasyonumuzun artırması, çalışanlarımız arasındaki sempatik diyalogların gelişmesiydi. Arkadaşlarımız türlü fedakarlıklarla zaman ayırarak koroyu oluşturdular. Bir hastaneyi temsil eden tüm meslek dallarından çalışanların oluşturduğu koromuz bizi çok gururlandırdı” şeklinde konuştu. 
Şef Sabri Gelicili ise koronun özelliğinin hastanede çalışan sağlık personellerinden oluşması olduğunu ifade ederek, “Bu koronun Adana ve bölgenin tek sağlık korosu olduğunu düşünüyorum. 4 aylık bir çalışmanın ardından hazırladığımız repertuvarımızla güzel bir konser verdik. Hedefimiz anlam ve önemli günlerde koromuzla daha geniş kitlelere ulaşmak” diye konuştu. 
Koro ekibindeki sağlık personelleri de sahne deneyimleri olmadığını koronun kendilerini motive edip iş yorgunluğunu azalttığını gördükçe koroya sıkıca sarıldıklarını şan dersleriyle de seslerini geliştirme imkanı bulduklarını ifade ettiler. 
Konserin ardından sağlık çalışanlarının yoğun geçen günlerini anlatan video gösterisi yapıldı. Emekli olan sağlık çalışanlarına plaket verildi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Büyükşehir'de hızlandırılmış meclis

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık