Ana Sayfa Ekonomi Şahin Bilgiç, “ATB’ye çamur atıyorlar”

Şahin Bilgiç, “ATB’ye çamur atıyorlar”

Adana Ticaret Borsa’sı(ATB) meclis toplantısında konuşan TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, ATO meclis üyesi olan bir şahsın ATO, ATB, ADASO ve AOSB gibi Adana’nın iş dünyasında önem arzeden kurumları basında ve sosyal medyada karalamaya çalıştığını, bunun kimseye bir şey kazandırmayacağını ve yapılan bu haksız karalama kampanya bedelinin yargı önünde ağır olacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 28 Eylül 2016 Çarşamba 11:29
Şahin Bilgiç, “ATB’ye çamur atıyorlar”

ATB Meclis Başkanı Sabahattin Yumuşak’ın başlattığı 42. oturumda konuşan TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, “Geçtiğimiz günlerde ATO meclisinde yaşanan tartışmaların akabinde basına Borsamızı da dahil ederek iftira dolu bir dizi açıklamalarda bulunan ATO meclis üyesi olan arkadaşa sormak istiyorum; Bu tartışmaları başlatarak ATO, ATB, ASO ve AOSB gibi Adana'nın İş dünyasında önem arz eden kurumlarını karalamak suretiyle; ortamın hassasiyetinden de yararlanarak ümit ettiğiniz, beklediğiniz konumu ya da şöhreti yakalamaya mı çalışıyorsunuz? Siz ATB'nin kapısından bir kez dahi girmemiş biri olarak ATB İle ilgili yalan yanlış bilgiler vererek ne yapmak istiyorsunuz?

ATO Meclis üyesi bir kişi olarak, bir kez olsun TOBB mevzuatını okudunuz mu? Bu ifadeleriniz, hiç okumadığınızı ve bihaber olduğunuzu göstermektedir.  Yaptığınız yanlış açıklamalar bu güzide kurumlarımızın kurumsal kimliklerini, yöneticilerini, çalışanlarını ve üyelerini incitmektedir, kurumlara zarar vermektedir” dedi.

 

TOBB KANUNUNDA YETKİ VE SORUMLULUKLAR BELLİDİR

Yürürlülükteki TOBB Kanununa göre Oda ve Borsaların Yönetim Kurulunun, Yönetim Kurulu Başkanının, Meclis Üyelerinin, Meclis Başkanının ve Genel Sekreterinin görev, yetki ve sorumluluklarının belirlendiğinin altını çizen Başkan Şahin Bilgiç, “5174 sayılı TOBB Kanununda "Yönetim Kurulu Başkanı, kurumu temsil etmeye, Genel Sekreter ise iş ve işlemlerin takibini yürütmeye yetkilidir" yazmaktadır. Bu çerçevede bahse konu Bank Asya’ya  para yatırma işlemine dair yetki, imza ve sorumluluk sadece yönetim kurulu başkanı veya başkanvekili ile genel sekretere aittir”

 

GÖREVE GELDİĞİMİZDEN İTİBAREN  BANK ASYA’YA TEK KURUŞ YATIRILMAMIŞTIR

Başkan Bilgiç, “Göreve geldiğim 31 Mart 2015 tarihinden itibaren Borsamıza ait tek kuruş dahi Bank Asya'ya yatırılmamıştır. Daha önce açılmış olan hesap göreve geldikten sonra derhal kapatılmıştır. Kurumumuz; basında sözü edilen konularda dahil olmak üzere, bağlı olduğumuz Bakanlık müfettişlerince defalarca incelenmiş ve gerekli raporlar bakanlığa sunulmuştur. Son olarak basında, sosyal medyada ya da diğer ortamlarda kurumumuzu karalamaya çalışmak kimseye bir şey kazandırmaz. Yapılan bu haksız karalama kampanyasının bedeli ağır olur”

 

İFTİRA ATANLAR ZAVALLI KONUMDADIR

Başkan Bilgiç, “Bildiğiniz üzere; şu anda fetö terör örgütü olarak isimlendirilen yapı ile ilişkili olduğu iddia edilen eski borsa yönetim kurulu başkanı, yönetim kurulumuzun talebi üzerine 31.03.2015 tarihinde istifa etmiştir. Ayrıca sakıncalı iş ve işlemleri nedeniyle genel sekreterin iş akdi 18.08.2015 tarihinde sonlandırılmıştır. Bu kişi fetö benzeri uygulamalarla kurum yöneticileri ve çalışanlarını izlemek, dinlemek ve kaydetmek suretiyle belge ve bilgiler edinerek bunları kullanmaya çalışmıştır. Daha sonraki dönemde ise edinmiş olduğu bu belgeler, bilgiler, resimlerle kurumumuz ve yönetimimizi yıpratmaya yönelik kampanyalarını bazı basın mensupları ile birlikte yürütmeye başlamış ve değişik çevrelerin desteğiyle bu kampanyalarına halen devam etmektedir. Bu şahıs ve yanındakiler gazetelere; tesadüfen veya nezaketen bulunduğumuz ortamlardan edindiği ve kendi tarafından çekilen bir–iki fotoğrafı gazetelere koydurarak yanına da “Paraları Bank Asya’ya yatıran fetöcü Borsa” haberleri yaptırmaktadır. Aslında bu haberlerle ne yaptığını bilmeyen bir zavallı konumundadır. Eski yönetim kurulu başkanıyla birlikte yatırılan paraların talimatında kendi imzası bulunan bu şahıs bu hareketleriyle kendi fetöcülüğünü gizleme telaşında mıdır?

Bu ve benzeri kişilerle birlikte şahsıma ve kurumumuza sürekli bir şekilde karalama kampanyası yürüten, iftiralar yağdıran kişi ya da kişilere, ismini yazmaktan acizken Şahsıma delikanlılık dersi vermeye çalışanlara söylemek isterim ki; 1975 yılından beri Adana'da yaşayan bir kişi olarak çok ağır delikanlılık testlerinden geçtiğim günlerde bu kişi ya da kişiler belki daha doğmamışlar, ya kısa pantolonla sokaklarda geziniyor ya da benim yaşımda  iseler "Yaşa Kenan paşa" şarkıları söylüyorlardı. Yine bu şahıslara şunu ifade etmek istiyorum; hayatımın hiçbir döneminde fetö denilen vatan hainleri ile manevi yada akçeli hiçbir ilişkim olmamıştır”

 

BORSAMIZI TEHDİT EDENLERE PAPUÇ BIRAKACAK DEĞİLİZ

Başkan Bilgiç, “ATB Meclis Üyeleri arasında da bir tane fetöcü yoktur. Elinizde fetöcü olduğumuzu belgeleyen ciddi bilgi ya da belgeleriniz varsa bunları ilgili mercilere ulaştırın. Köşenizden şahsımı ve Borsamızı tehdit etmek için kullanmayın tehditlerinize pabuç bırakacak değiliz. Eğer bunu yapmıyorsanız şantajcı ve iftiracı olarak değerlendirileceksiniz. Bunun hesabını da Türk adaleti önünde vereceksiniz. Adana Ticaret Borsasının değerli Meclis üyeleri; Ticaret Borsamızın Adanamıza ve ülkemizin ekonomisine, tarımına, ihracatına katkı koyması için yaptığı çalışmalar bu tür iftiracılar tarafından çamur atılmak suretiyle engellenmek istenmektedir. 100 Yıllık tarihi bir çınar olan Ticaret Borsamız bu beyhude gayretleri boşa çıkaracak, yeni projeleriyle yoluna devam edecektir. Bugüne kadar bu gayretleriyle birlik beraberlik içinde hareket eden değerli meclisimize teşekkür ediyor, saygı ile selamlıyorum.” Diye konuştu.

Konuşmanın ardından meclis gündem maddelerine geçildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

KAMU MÜTEAHHİTLERİ VERGİ DAİRESİNİN İYİ MÜŞTERİSİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık