Ana Sayfa Sağlık Sendika yetkisi Sağlık-Sen’de

Sendika yetkisi Sağlık-Sen’de

Sağlık-Sen Adana Şube Başkanı Bekir Nennioğlu üye sayısı itibariyle yetkinin kendi sendikalarına vermesini ‘hak edene yetki verildi’ şeklinde değerlendirdi.

Giriş Tarihi: 29 Temmuz 2020 Çarşamba 13:17
Sendika yetkisi Sağlık-Sen’de

Sağlık-Sen Adana Şube Başkanı Bekir Nennioğlu üye sayısı itibariyle yetkinin kendi sendikalarına vermesini ‘hak edene yetki verildi’ şeklinde değerlendirdi.

Konu hakkında bir açıklama yapan Başkan Nennioğlu özetle şunları söyledi. “Sağlık-Sen yetkiyi aldığı 2010 senesinden bugüne kadar hayali bile edilemeyen birçok nakdi hakkın ve özellikle de özlük hakkının kazanılmasını sağlamış (örn; evvelden kesilen ek ödemenin maaş gibi sabit hale getirilmesi, promosyonun çalışanlara ödenmesi vb.), kazanım çıtasını  her sene bir kademe ileri taşımıştır. 

 Bugün sağlık mensuplarımızın haketmelerine rağmen idare tarafından verilmeyen birçok  hakkın aranması için  bizi adres gösterip talep etmeleri tamamen Sağlık-Sen'in bugüne kadarki  başarısının ve seviyeyi sürekli yukarı taşımasının bir  sonucudur. 

 Dolayısıyla Sağlık-Sen bu minvaldeki  çalışmalarına, bu doğrultuda ara vermeden devam edecektir. Gezegenimizin yaşam tarzını ve alışkanlıklarını değiştiren, modern insanlığın  karşısında aciz kaldığı yeni tip Covid-19 pandemisinde, sağlık mensuplarımız  sağlıklarını, hatta hayatlarını kaybetmeleri  risklerinin üzerine, bir de  tarihin en adaletsiz, en kötü, en ekip ruhunu zedeleyen ek ödeme yönetmeliğinin bu bakanlık tarafından sözkonusu süreçte çıkarılmasına rağmen, sendikamız vatanını ve milletini düşünüp kendisinin ve sevdiklerinin sağlıklarını bir kenara bırakıp  çalışmaya devam etmiştir. 

 Sağlık çalışanları, bu yıl da önceki yıllarda olduğu gibi yetkiyi kendilerine, "her türlü pozitif hak için mücadele etmek  yetkili sendikanın görevidir, biz sadece eleştiririz" diyerek bu doğrultuda propaganda yapan ve pandeminin çalışanlarımıza verdiği olumsuzluklardan nemalanmaya çalışan malum sendikalara vermemiş; elinden geldiğince salgından  dolayı getirilen birçok yasağa  rağmen  gayret gösteren Sağlık-Sen e vermiş, üye sayısının 253.517 ye çıkarılmasını sağlamışlardır.

 Saglik-Sen kendisine yeniden verilen emanetin sorumluğunun önceki senelerde olduğu gibi farkındadır ve buna göre davranmaya devam edecektir. Ben de  şahsım adına bu başarıda emeği olan; başta sahada sağlıklarını kaybetme riskine karşı cesurca ve fedakarca çalışan  resmi yada gönüllü bütün  temsilcilerimize, şubelerimizin yönetim kurulu üyelerine, şube  başkanlarıma ve genel merkez yönetim kuruluna, ayrıca bize yeniden güvenip yetkiyi  teslim eden cefakar bütün sağlık mensuplarımıza teşekkür eder, emanetlerinin sağlam ve ehil ellerde olduğunu bilmelerini isterim. “

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Akay: Sorunum yorgunluk

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık