Ana Sayfa Yaşam Seyhan Gençlik Merkezi "Yürek Fethi" Projesi

Seyhan Gençlik Merkezi "Yürek Fethi" Projesi

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Seyhan Gençlik Merkezi tarafından organize edilen, Gençlik ve Spor Bakanlığının desteklediği “Yürek Fethi” projesi İnsan ve Medeniyet Hareketi Adana Şubesi’nin işbirliğiyle gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 10 Mayıs 2016 Salı 10:08
Seyhan Gençlik Merkezi

Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan, Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonunda gerçekleştirilen toplantıda  “Başarı ve Mutluluk İçin Hayata Gülümse" temasında gençlerin gelecek planlamaları yapmalarını destekleyici önerilerde bulundu.

Aslanhan, konuşmasında gençlerin internet ve cep telefonlarıyla uzun zaman geçirdiklerinden yakınarak “ Beğeni Allah katında ahlak ve maneviyat olmalıyken, özellikle gençler sanal ortamda kendini beğendirme derdine düşmüşler. Böyle olunca nefsine uymuş bir gençlik ile karşı karşıya kalınıyor ve internet kullanımının amacını aşarak faydadan çok zarar getiren sitelerde zaman kaybediliyor” diye konuştu.

“Bıçak ekmek kesmek için kullanıldığında yararlı. Ancak, adam öldürmek için kullanıldığında ise zararlı bir gereçtir internet kullanımı da öyle”  diyen Aslanhan, ayrıca kısa öykü ve örneklerle gençlere ve ailelerine vermek istediği mesajları mizah dolu bir anlatımla aktarırken, başarı ve mutluluğa giden yolun kişinin kendisinden geçtiğini ifade etti.

-“GENÇLERİ GELECEKTE ÖNEMLİ MAKAMLARDA GÖRECEĞİZ”-

Konferansta Aslanhan, başarılı bir hayat için sahip olunması gereken donanımdan bahsederek mutlu, huzurlu bir yaşamın ip uçlarını verdi. Aslanhan şöyle devam etti:

“Hayatta başarılı olmak için maddi planda yapılması gerekenlerin yanında manevi olarak da ihmal edilmemesi gereken hususlar bulunuyor. Toplumda anne ve babalar, çocukları konusunda daha bilinçli olurlarsa gelecekte daha duyarlı bir gençlik için zemin hazırlanmış olacaktır. Gençler gelecek planlamasında aile ve öğretmenlere büyük görev düşüyor. Gençlere öncelikle vatan, bayrak, ahlak, maneviyat, adet ve geleneklerimizi iyi anlatmamız gerekir. Çok karamsar tablo çizmeyi de doğru bulmuyorum. Çünkü kendini geliştiren, yeniliğe açık olan, okuyan, sorgulayan gençleri gelecekte özel ve kamu kuruluşlarında ayrıca devletin önemli makamlarında göreceğiz.”
Etkinliği, Adana Vali Yardımcısı Şükrü Çakır,  Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın, Seyhan Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Tosun, Kozan Gençlik Merkezi Müdürü Halil Karadağlı ile Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcilerinin ve öğrenciler izledi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Adana'da kelek karpuz denetimi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık