Ana Sayfa Gündem Seyhan Meclisi karışık!

Seyhan Meclisi karışık!

Seyhan Belediye Meclisi, Temmuz ayı çalışmalarına başladı. Birinci oturumda gündem dışı konuşmalar nedeniyle bir türlü gündeme geçilemedi.

Giriş Tarihi: 3 Temmuz 2019 Çarşamba 05:15
Seyhan Meclisi karışık!

Seyhan Belediye Meclisi, Temmuz ayı çalışmalarına başladı. Birinci oturumda gündem dışı konuşmalar nedeniyle bir türlü gündeme geçilemedi. 
Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Meclis katipleri Duygu Atikaslan Ayçe ve Sultan Zeynep Erciyes başkanlığında toplanan Seyhan Belediye Meclisi gündemindeki 5 maddeyi görüşmek üzere açıldı. 3 madde daha ilave edilmesiyle toplam 8 maddeye çıkan meclis toplantısında ilk gündem dışı konuşmayı CHP Grubu Sözcüsü Fadime Geçioğlu yaptı. Kabotaj ve Denizcilik Bayramını kutlayan Geçioğlu, ayrıca 24 Temmuz Basın Bayramını da kutladı. Osmanlı döneminde yayınlanan gazetelerin sansür memurlarının denetiminden sonra yayın yapabildiklerini hatırlatan Geçioğlu, “24 Temmuz 1908 yılında 2. Meşrutiyetin ilanıyla bu uygulamaya son verilmiştir. Ülkemizin gelişiminde çok önemli role sahip olan basının halkı bilgilendirme, bilinçlendirme, kamuoyunda gerekli hassasiyetin oluşmasını sağlamada önemli bir işleve sahip olduğu ortadadır. Bu nedenle çağdaş demokratik yaşantının vazgeçilmez unsuru olan basının kamuoyuna tarafız, doğru ve hızlı biçimde haber vererek, toplumu aydınlatıp meslek ilkeleriyle kişisel haklara saygı çerçevesinde çalışmalarını sürdürme zorunluluğu vardır. Unutulmamalıdır ki, düşünce ve ifade özgürlüğü en önemli hakkımızdır. Fikirleri sansürsüzce ifade edilmesi ilerlemenin temelidir” dedi. 
AK Parti Grubu Sözcüsü Yalçın Limonu ise, 27 Haziran 1998 yılında merkezi Ceyhan olmak üzere Adana bölgesinde yaşanan deprem olayına değinerek, Belediye olarak üzerlerine düşen sorumlulukları hatırlatmak istediğini söyledi. 
Limoncu, Seyhan Belediyesi eski Başkanı ve Zeydan Karalar’dan iki defa sözlü olarak borçların kendilerine bildirilmesi için talepte bulunduklarını belirterek,” Başkan Zeydan Karalar, Büyükşehir’deki borçlarla ilgili çok ciddi bir kamuoyu oluşturdu. Haklı ve haksız onu gerçekler ortaya çıkartır. Ki Büyükşehirin borçlu olduğunu biliyoruz zaten. Mutlaka her belediyenin borcu vardır ama iflas noktasına geldiğini söylüyor Zeydan Bey. Bu, bizim belediye gündemimizin dışında bir konu, fakat bizim Seyhan Belediyesi’nin de 31 Mart 2109’un hemen ertesinde yeni idare eski idareden ne kadar borç devraldı? Bunlarla ilgili sözlü talebimiz oldu. Fakat bilgi alamadık. Bu konuyu yazı işlerinden de geçirdik yazılı önerge olarak sunuyoruz. 31 Mart 2019 öncesi belediye müteahhit, işçi, esnaf ve resmi kurumlara borçlu olduğunu, devir alındığı gün kasada nakit bulunduğunu ve gelirlerinde tam raporunu yazılı olarak grubum adına talep ediyoruz. Gerekli çalışmaların yapılıp grubumuza dosya olarak verilmesini rica ediyoruz. En kısa zamanda verilmesini talep ediyoruz” diye konuştu. 
Çukurova Belediyeler Birliği’nin işlevsiz olduğunu söyleyen Akay, “ÇBB üyesi belediyeler zaten kendi aralarında bir işbirliği yapmış değiller. Fonksiyonel bir kuruluş olmadığı için böyle bir bizim arkadaşlarımız ÇBB’den çekildiler” dedi. 
CHP Grubu Sözcüsü Fadime Geçioğlu’nun tarafından, Akkapı Mahallesindeki bir parselde Seyhan Belediyesi’ne kayıtlı arazinin Aile Sağlığı Merkezi ve Göçmen Sağlığı Merkezi amaçlı kullanılmak üzere Adana İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis edilmesi ve yapılacak protokolde belediye başkanına yetki verilmesi için karar alınması teklif edildi. 
Üç teklif oy birliği halinde kabul edildi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Adanalı öğrencilerin hedefi dünya şampiyonluğu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık