Ana Sayfa Sağlık ''Sigarayı Bırak Altını Tak''

''Sigarayı Bırak Altını Tak''

Adana Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği ve Adana Sağlık-Sen işbirliğiyle hazırlanan, kamuda çalışan sağlık personellerine yönelik ''Sigarayı Bırak Altını Tak'' kampanyasına katılarak sigarayı bırakanlara ödülleri verildi.

Giriş Tarihi: 13 Mayıs 2016 Cuma 14:46
''Sigarayı Bırak Altını Tak''

Adana Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan'ın ''Sağlık Tesislerinde Sağlıklı Hava Sahası'' projesi kapsamında 'Sigarayı Bırak Altını Kap' kampanyasına katılıp sigarayı bırakarakanlar arasından yapılan çekilişte altı kişiye altın takıldı.

 

Adana Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğince sağlık personellerinin sigarayı bırakarak çalıştıkları kurumlara yakışır, sağlıklı ortamlar yaratmalarını teşvik etmek ve kamuda sigara içilen alanların kısıtlanmasına yönelik  ''Sağlık Tesislerinde Sağlıklı Hava Sahası''projesi hazırlandı. Projeye Sağlık-Sen Adana şubesinin dahil olmasıyla  'Sigarayı Bırak Altını Kap' kampanyası oluşturularak sigarayı bırakmak isteyen sağlık personelleri teşvik edildi.

Sağlık Bakanlığının, 2016 yılını tütünle mücadele yılı ilan etmesiyle beraber, 9 Şubat itibarıyla başlayan kampanyanın ödülleri çok sayıda sağlık personelinin katıldığı Numune Eğitim ve Araştırma hastanesinde yapılan Hemşirelik Haftası töreninde verildi.

Adana Vali Yardımcısı İsmail Hakkı Ertaş'ın da hazır bulunduğu törende, 
Ertaş ''bırakması en zor madde bağımlılıkarından birisi sigaradır. Ben de yakın zamanda sigarayı bıraktım ve arkadaşları çok iyi anlıyorum. Onları tebrik ediyorum.Sağlık tesislerinde bu kampanyaların artmasını umuyorum'' dedi.

Adana Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan ise; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla başlattığı kampanyaya bizde Genel Sekreterlik olarak destekleyip, şubat ayında bir kampanya başlattık.Şubat ayından bu güne sigarayı bırakan arkadaşları inceleyerek 6 kişiyi belirledik ''dedi. 

Arıkan''Sigarayı Bırak Altını Tak" sloganıyla başlattığımız kampanyamıza destek vererek sigarayı bırakan arkadaşlarımızdan 6 kişiye, altın ödüllerini vereceğiz. Sigara alışkanlığını bırakmak zor ve meşakkatli bir süreçtir, buna rağmen, yaptığımız kontrol ve tetkiklerde içmediği belirlenen arkadaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum şeklinde konuştu. İçen diğer arkadaşlarımıza karşı esin kaynağı olmalarım umut ettiğini sözlerine ekledi.

Sigarayı bırakarak altın ödülünü alanlardan Genel Cerrahi Uzmanı Dr.Göksel Ersoy ''sigaranın insanlar üzerindeki tahribatını hastalarım üzerinde bizzat görmeme rağmen, sigara içmekten vazgeçememiştim. Şimdi sigarayı bıraktım ve sigara içtiğim yılları kayıp olarak görüyorum. Bu kampanyaların yaygınlaşması en büyük dileğim, genel sekreterimize teşekkür ediyorum'' dedi.

Tören, sigarayı bırakanlara altınları takıldıktan sonra toplu çekilen toplu fotoğrafların ardından sona erdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

"Teletıp" uygulamasıyla hastalarına ulaşıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık