Ana Sayfa Gündem Soner Çetin 8 bin kişiye iş buldu

Soner Çetin 8 bin kişiye iş buldu

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Türkiye’nin en büyük sorunu olan işsizliğe çözüm için ürettiği projelerle, işsizlere istihdam kapısı açıyor. İşsizliği azaltmak amacıyla, KOSGEB ve İşkur ile işbirliği yapan Çukurova Belediyesi, Uygulamalı Girişimcilik ve PCM Eğitimini başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını verdi.

Giriş Tarihi: 1 Kasım 2017 Çarşamba 12:38
Soner Çetin 8 bin kişiye iş buldu

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Türkiye’nin en büyük sorunu olan işsizliğe çözüm için ürettiği projelerle, işsizlere istihdam kapısı açıyor. İşsizliği azaltmak amacıyla, KOSGEB ve İşkur ile işbirliği yapan Çukurova Belediyesi, Uygulamalı Girişimcilik ve PCM Eğitimini başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını verdi. Adana’nın, işsizlikte Türkiye şampiyonu olduğuna dikkat çeken Başkan Soner Çetin, “Üretimin olmadığı yerde işsizliği çözebilmek mümkün değil. Projelerimizle, işsizliğe ciddi bir katkı yapıyoruz. Bütün belediyelere ve belediye birliklerine örnek olmasını diliyorum” dedi.

 

YÜZLERCE KURSİYER SERTİFİKASINI ALDI

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, işsizlik sorununun çözümüne katkı yapmak için yaptığı çalışmalara devam ediyor. İşsizliği azaltmak amacıyla İşkur ve KOSGEB’in desteğini alan Çukurova Belediyesi, Uygulamalı Girişimcilik ve PCM eğitimini başarıyla tamamlayan kursiyerlere, düzenlenen törenle sertifikalarını verdi. KOSGEB’e ve İşkur'a destekleri için teşekkür eden Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “İşsizliği belediyelerin çözebilmesi imkansız, o nedenle KOSGEB Adana Müdürlüğü ve İşkur ile işbirliği yaparak gerçekleştirdiğimiz bu kursları bitirenler, umarız ki, en kısa zamanda kendi işlerini kuracak, bu amaçla hibe ve kredi de alarak hedeflerine ulaşacaklardır. Kursiyerlerimiz hibelerini alıp işyerlerini kurduğunda, açılışlarını bizzat yapıyorum. Zaman zamanda girişimcilerimizin ziyaretlerine giderek, onların mutluluğuna ortak oluyorum.Tüm kursiyerlerimize iş kollarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

“İSTİHDAMA CİDDİ KATKI YAPIYORUZ”

Belediyeye yapılan yoğun iş başvurularının üzerine ekibini toplayıp, hemen bir istihdam birimi oluşturduklarını anlatan Başkan Çetin, "Göreve geldikten 6 ay sonra belediyeye yapılan 40 bin iş başvurusunu görünce, belediyemizde bir İstihdam Birimi kurduk. Burada tüm iş başvuruları alınıp, iş taleplerine göre iş bulunması talimatını verdim. Türkiye İş Kurumu ile de irtibat haline geçerek, çalışmak isteyen herkesi iş sahibi yapmaya çalışıyoruz. Şu ana kadar 8 binin üzerinde hemşehrimize iş bulduk. Adana’mızın işsizlik sorununa çözüm olmaya çalışıyoruz.  Halen de, başvurular ve işe yerleştirmeler devam ediyor” bilgisini verdi. 

"ÜRETİM PROJELERİ YAPMALIYIZ"
Üretimi artıran projelerin daha çok yaygınlaşması gerektiğini vurgulayan Çetin, “KOSGEB eğitimini ve girişimcilik kurslarını çok önemsiyorum. Çünkü üretim olmayan yerde işsizlik sorununu çözmek mümkün değil. KOSGEB'in verdiği 5 bin sertifikanın 500'ünde bizim imzamız var.  Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği bünyesinde de, istihdam yaratmaya yönelik projelere imza atıyoruz. Avrupa Birliği hibe projesi kapsamında, lojistik sektöründeki 120 işsiz gencimize iş imkanı sağlamak üzere proje hazırladık. Bu gençlerimizin çoğu köklü firmalarda işe girdi. Bütün belediyelere ve belediye birliklerine örnek olmasını diliyorum. Birlikte daha bir çok projeye imza atmayı diliyorum” şeklinde konuştu. 
KOSGEB Adana Müdürü Hüseyin Şen ve İşkur Adana Müdürü Ahmet Altunbaş da, Başkan Çetin’e verdikleri destekten ötürü teşekkür etti. Tören sonunda başarılı kursiyerlere sertifikaları ve başarı belgeleri verildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Yüreğir'de 74 gün sonra ilk Cuma namazı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık