Ana Sayfa Gündem Sözlü, “Adana’nın geleceğini planlıyoruz”

Sözlü, “Adana’nın geleceğini planlıyoruz”

Fatih Mahallesi’nde muhtarlarla bir araya gelen Başkan Hüseyin Sözlü, Adana’nın geleceğini oluşturmak için çalıştıklarını ve şehrin 15 yıl içinde Türkiye’nin en çağdaş kentlerinden biri haline geleceğine inandığını söyledi. Şehirlerin, ailenin namusu gibi olduğunu belirten Başkan Sözlü, kısa vadeli siyasi hamlelerle, Adana’nın geleceğini mahfetmeyeceklerini açıkladı.

Giriş Tarihi: 17 Ekim 2016 Pazartesi 16:06
Sözlü, “Adana’nın geleceğini planlıyoruz”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Seyhan ve Çukurova ilçelerinden bazı  mahallelerin muhtarlarıyla, Fatih Mahallesi Muhtarlığı’nda  bir araya geldi. İnsanların siyasi görüşlerine bakmadan, kökenleriyle, mezhepleriyle ilgilenmeden hizmet etmeyi ve onları sevmeyi temel anlayış olarak benimsediklerini belirten Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana’da yaşayan herkesi Adanalı olarak gördüklerini ifade etti. Başkan Sözlü, “Adana’da yaşayan herkesi Adanalı olarak kabul ediyoruz. Adana’da yaşayan 1 milyon 720 bin nüfusumuz var. Kırsaldaki yerleşimlerimizle birlikte  2 milyon 200 bin toplam nüfusa hemşehrimiz diyebiliriz. Türkiye’nin her yanı bizim ve aynı şehirde yaşadığımız insanların tamamıyla, kökenleri neresi olursa olsun hemşehriyiz. Adana’nın huzuruna, barışa, kardeşlik iklimine, kolektif ruhla kalkınmaya katkı koymak için birlikte çalışmalıyız. Bunda hepimizin sorumluluğu var. Biz muhtarlarımıza hürmet ediyoruz, muhtarlarımızla birlikte Adana’ya hizmet ediyoruz. Muhtarlarımızı mahallerdeki uç beyleri gibi görüyoruz. Mahallelerimizin sorunlarını, siyasi görüş ayırt etmeden, yarın kime oy verileceğini hesaplamadan çözmek için çalışıyoruz” dedi.

İNSANLARI KUTUPLAŞTIRMAYIZ

Farklı partilere mensup ilçe belediyeleriyle ilişkilerde, halkın tercihine saygı anlayışını baz aldıklarını ifade eden Başkan Hüseyin Sözlü, “Benim Büyükşehir diye ayrı bir semtim, şehrim yok. Büyükşehir bütün Adana. Halkımız Büyükşehir’de beni, Yüreğir’de Mahmut Bey’i, Seyhan’da Zeydan Bey’i seçmiş. Halkımızın, bizim dışımızda yaptığı tercihler için, onlara yönelik olumsuz yaklaşımımız olamaz. Bu demokratik kültüre uygun değil ve saygısızlıktır.

İnsanları kutuplaştırıp kendi tarafınızı doldurabilirsiniz. Milletlerin, halkların hayatı böyle dizayn edilmez. Biz fanatik futbol taraftarları gibi insanımızı dizayn edemeyiz.  Gelişmiş toplumlar bunu reddeder” diye konuştu.

ADANA 15 YILDA TÜRKİYE’NİN EN MODERN ŞEHİRLERİNDEN BİRİ OLACAK

Geçmişte Fatih Mahallesi de dahil Adana’da bir çok yerde, siyasi gerekçelerle iyi planlama yapılmadığına değinen Başkan Hüseyin Sözlü, sözlerini şöyle sürdürdü: “Belediye Başkanınız olarak şehrin merkezini düzeltme noktasında, tarlaları arsa olarak, yeni imar alanları olarak açmıyorum, direniyorum. Bunun sonucu belki iki üç yılda alınmayacak. Adana’yı düşündüğümüzde 1 günde bu hale gelmedi. Adana 25-30 yılda bu hale geldiyse, Allah nasip ederse ben bunu iyi bir planlamayla 10 yılda gözle görülür şekilde değiştireceğim.  Adana’yı 15 yılda Türkiye’nin en modern şehirlerinden biri haline getireceğimize inanıyorum.

Ben belediye başkanlığına dönemsel olarak bakan bir siyasetçi değilim. Bir belediye başkanı menfaat temin etme amacında olsa, yeni arazileri imara açar.  Biz bunu reddediyoruz.”

BİZE OY VERMEYENLERE DE İYİ HİZMET SUNMA ANLAYIŞINDAYIZ

Adana’da insanı sevme ve hizmet etme anlayışı üzerine kurulu bir çalışma tarzları olduğunu açıklayan Başkan Hüseyin Sözlü, “Adana’da bana oy vermeyen insanlar var. O onun siyasi tercihidir. Bana oy vermeyen insanlar da benden nefret etmesinler. Bana karşı nefret duymasınlar. ‘Oy vermedik ama iyi çalışıyor, bizi seviyor’ desinler. Bu benim için çok önemli.

Nereli olursanız olun, kendinizi yaşadığınız bu şehrin bir parçası olarak görün. Bize oy vermeyen vatandaşlarımıza yönelik işlerimizi de iyi yapmalıyız. Vatandaşlarımız da, kökenleri neresi olursa olsun kendilerini Adanalı hissetmeli. Şehir Adanalıların ortak evidir. Hizmetleri korumalı, temiz tutmalıyız. Adana’da bu anlamda kolektif bilince sahip olmalıyız. Ben muhtarlarımızla olan iletişimimizden memnunum. Muhtarlarımızla sürekli bir araya gelerek, halkımızın sorunlarının çözülmesi esasında onlarla işbirliği yapıyoruz.

Anadolu insanı hangi partiye oy verirse versin, kapısına gelen insana hürmet eder. Belediye sizin, insanlar gelir geçer. Çok iyi hizmetler yaparız ama yarınlar için ömrümüz yetmeyebilir. Eserimiz kalsın ve bunda sizlerin de katkısı olsun. Diğer belediye başkanlarını kötüleyerek hizmet etmem. Hizmetimi yaparım, Adanalı değerlendirir. Kimseye çelme takarak siyaset yapmam” dedi.

ŞEHİR AİLENİN NAMUSU GİBİDİR

Adana’da açılacak yeni bulvarlar ve kavşaklarla ilgili de bilgi veren Başkan Hüseyin Sözlü, muhtarlara hitabını şöyle tamamladı, “Adana trafiğini rahatlatacak projeler hayata geçecek. Yaptığım projeler Adanalının 1 lirasını boşa harcamayacak projeler.  Adana’nın gelecek 50-100 yılını planlıyoruz. Şehirlerin ömrü binlerce yılla ifade edilir, şehirler ölümsüzdür.

Görev sürem 5 yıl. Bu 5 yılı uzatmak için Adana’nın geleceğiyle oynayamayız. 5 yıl Adana’nın ömrü içinde okyanusta damla gibi. Şehirlerin ömrü bir insanın ömrüyle kıyaslandığında ise okyanusta 2 damla olur. Şehirlerin geleceği görev sürelerimize feda edilmemeli. Şehir ailenin namusu gibidir. İlk görevimiz şehrimizi korumaktır.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Genç avukatlar mesleğe adım attı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık