Ana Sayfa Gündem Sözlü, “Adil ve popülizmden uzak hizmet anlayışını benimsiyoruz”

Sözlü, “Adil ve popülizmden uzak hizmet anlayışını benimsiyoruz”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 4 merkez ilçeden bazı muhtarlarla bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetleriyle ilgili istişarede bulunulan ve belediyede gerçekleşen toplantıda, muhtarlara seslenen Başkan Hüseyin Sözlü, hizmette adil olmayı ve siyasi ayrım yapmamayı temel ilke olarak benimsediklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 19 Temmuz 2016 Salı 12:07
Sözlü, “Adil ve popülizmden uzak hizmet anlayışını benimsiyoruz”

Sevgi temelli ve diyalogla yapılacak hizmetin, siyasetin ötesinde olduğunu belirten Başkan Hüseyin Sözlü, “Hizmet ederken fanatik, katı bir siyasi beklentiden öte, samimi olmalıyız. İnsanca beklentilerle diyalogları temellendirmek, hizmetimizi verimli hale getirmek, Adanamıza, sizlerin de katkısıyla mahallelerimize özelde iyi hizmet etmek, oranın insanlarını mutlu kılmaya çalışmak, toplumsal hayatta bize çok şey kazandıracaktır. Böylece insan olmanın, millet olmanın, hemşehri olmanın, Adana’da büyük bir aile olmanın gereklerini yerine getirmiş oluruz. Hizmetlerimize zerre kadar katkı koyarsanız, sizin katkınızla biz de bir şeyler yaparsak, bunun sevabı hepimize yazılır” dedi.

ALLAH ŞAHİT; SİYASİ PARTİ AYRIMI YAPMADIM

Hizmette siyasi parti ayrımı yapmama konusuna çok önem verdiklerini kaydeden Başkan Hüseyin Sözlü, “Hizmet ettiğimiz alan içindeki herhangi bir ilçenin, mahallenin, köyün bir ihtiyacı olduğunda, Allah şahit ki siyasi parti ayrımı yapmadım. ‘Onlar itibar kazanır, biz de siyaseten zarar görürüz’ gibi ilkel bir düşücenin içinde kesinlikle olmadım. İmkanların elverdiği ölçüde şehrimize ve insanımıza hizmet vermek ve bu hizmetle şehrimizin çıtasını, hizmet kalitesini yükseltmek gibi büyük bir gayemiz var. İnsanımızın ve Cenab-ı Allah’ın rızasını kazanma amacındayız. Siyasi rekabeti başkasının başarısızlığı üzerine değil, günü geldiğinde adam gibi yarışmak üzerine koymak lazım. Adana’da çalışıyoruz ve daha yapacak çok işimiz var” diye konuştu.

POPÜLİST DEĞİLİZ

Belediye hizmetlerinin adaletli bir şekilde ve kentin her noktasında gerçekleştirilebilmesi için, popülist yaklaşımlardan uzak, sürdürülebilir şekilde çalışmaları gerektiğini söyleyen Başkan Hüseyin Sözlü, bazı hizmetlerin kendi masrafını çıkarması, bir başka hizmeti finansa etmesi gerektiğini vurguladı.

MUHTARLARIMIZ DOĞAL KOORDİNATÖRLERİMİZDİR

Başkan Sözlü, şunları söyledi: “’Ben siyaseti halk dalkavukluğu şeklinde yapan bir insan değilim. Önemli olan hizmetlerin sürdürüleblir olması ve adaletli verilmesidir. Elbette yoksul insanlarımıza yönelik, yasal sınırlar içinde destek olunmasına daima hazırım. Gerçekten imkanı olan insanlar da belediye hizmetleriyle ilgili yetimin, yoksulun, gurebanın hakkını, hukukunu koruma noktasında hassas olmalı. Muhtarlarımız koordinatör gibi, halka hizmet yolunda bize yardımcı olmalı. Halkımızın ihtiyaçlarını karşılamak görevimizdir. Sizlerin bizlere aktardıklarını değerlendirmek biz siyasetçiler için kazançtır.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

SEYHAN'DA GÖRME ENGELLİ SÜNNETÇİYE SUÇÜSTÜ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık