Ana Sayfa Yaşam Sözlü, “Karaisalı’nın ihmal edilmişliğini bitiriyoruz”

Sözlü, “Karaisalı’nın ihmal edilmişliğini bitiriyoruz”

Karaisalılar Derneği 2016 Köyler Arası Futbol Turnuvası, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün açılış vuruşuyla başladı. Karaisalı ilçesinin Kızıldağ Yaylası’nda 5’incisi düzenlenen turnuvanın açılışına katılan Başkan Hüseyin Sözlü, “Ecdadımız Ramazanoğlu Yaylası’nda bir arada olmaktan dolayı bahtiyarız. Hem Ramazan Ayı’nı idrak ediyoruz, hem sportif faaliyetlerimizi sürdürüyoruz, hem de Adanamıza hizmet ediyoruz” dedi.

Giriş Tarihi: 30 Haziran 2016 Perşembe 12:59
Sözlü, “Karaisalı’nın ihmal edilmişliğini bitiriyoruz”

Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı’nca desteklenen turnuvanın açılışında, spor aktivitelerinin yanı sıra, bölgeye yapılan hizmete de değinen Başkan Sözlü, özellikle yol yapımına büyük önem verdiklerini açıkladı. Kızıldağ Yaylası’na ulaşımı kolaylaştıran modern yolu, Pozantı’ya kadar uzatacaklarını belirten Başkan Hüseyin Sözlü, “Adana’dan çıkan hemşehrilerimiz, Kızıldağ üzerinden Pozantı’ya gidebilecek. Pozantı’dan otoyola girmeden, daha kısa yoldan Adana’ya gelebilecekler. Hizmetlerimiz siyasi proje değil. Biz Karaisalı’nın yıllardan bu yana ihmal edilmişliğini, Kızıldağ Yaylası’nın, Karaisalı Platosu’nun hizmette eksik kalmışlığını gidermek için buradayız. İnsanların vereceği oyun kaygısı, hesabı içinde değiliz. Zaten yapmış olduğumuz hizmet, nüfus yoğunluğuyla kıyaslandığında, ne kadar büyük ve önemli işler yapıldığı görülür. Karaisalı Belediye Başkanımız heyecanla çalışıyor. MHP Karaisalı İlçe Başkanı, Karaisalı’ya hizmet getirmek için, hem Karaisalı Belediye Başkanı’nı, hem Adana Büyükşehir Belediye Başkanı’nı yerinde oturtmuyor. Karaisalı’nın belediye meclis üyelerinden de Allah razı olsun. Partili, partisiz hepsi hizmetlerimize destek veriyor. Karaisalı her türlü hizmeti bu dönemde alacak. Biz bu bölgenin Türkmenlerinin, Yörüklerinin ihmal edilmişliğini inşallah unutturup, hizmet borcumuzu ödeyeceğiz” diye konuştu.

UZUN YILLAR DEVAM ETMELİ

5’incisi yapılan futbol turnuvasının uzun yıllar devam etmesi gerektiğini kaydeden Başkan Hüseyin Sözlü, sözlerini şöyle sürdürdü: “Karasalı Kızıldağ’da 531. Karakucak Güreşlerini yapacağız bu yıl. İnşallah bu futbol turnuvasını da Kızıldağ sakinleri yaşatır, güreşlerin 631’incisi yapıldığında, futbol turnuvasının da 105’incisi gerçekleşir. Spor, Müslüman Türk Milleti’nin ruhuna her zaman hitap edecektir. Biz de üzerimize düşeni yapacağız.

Bu turnuvaya destek verenlere, katılanlara teşekkür ediyorum.”

SÖZLÜ VE ASLAN’A TEŞEKKÜR PLAKETİ

Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan da, futbol turnuvasının, birlik beraberlik ruhunu pekiştirmesi açısından önemli olduğunu vurguladı.

Turnuva öncesi Başkan Sözlü ve Başkan Aslan’a forma hediye edildi, teşekkür plaketi verildi.

Açılış konuşmalarının ardından başlama vuruşunu Başkan Hüseyin Sözlü yaptı.Turnuvanın açılışına Adana Demirspor Kulüp Başkanı Sedat Sözlü ve Teknik Direktör Erkan Sözeri de katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Deniz çöpleri il eylem planı toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık