Ana Sayfa Ekonomi Sözlü, “Müteahhitlerimizin kentsel dönüşüme katkısı olmalı”

Sözlü, “Müteahhitlerimizin kentsel dönüşüme katkısı olmalı”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Kamu Müteahhitleri Derneği (AKAMDER) yöneticileri ve üyeleriyle bir araya geldi. Başkan Sözlü, müteahhitlerin ortaklıklar kurarak, Adana’da kentsel dönüşüme önemli katkı koyabileceklerini, böyle projelerle gelenlere Büyükşehir Belediyesi’nin yardımcı olacağını açıkladı.

Giriş Tarihi: 16 Mayıs 2016 Pazartesi 10:41
Sözlü, “Müteahhitlerimizin kentsel dönüşüme katkısı olmalı”

AKAMDER’i ziyaret eden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana’da müteahhitlerin bir araya gelerek, ortaklıklar oluşturup, hem Adana’da hem de Türkiye genelinde büyük işlere imza atabilecek güce erişebileceklerini belirtti. Başkan Sözlü, “Adana’da altyapı, üstyapı ve kamu binaları yapmanın ötesinde, buradan edindiğiniz tecrübeyle kentsel dönüşüme katkı koyabilirsiniz. Şehrin merkezindeki kıymetli yerlerde faaliyet göstermek üzere ortaklıklar kurarak, Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na mücacaat ederseniz, emin olun ki size orada yardımcı olacağız. Başarılarınızı arzu ediyorum” dedi.

MÜTEAHHİTLER ÖNEMLİ ORANDA DÖVİZ GİRDİSİ SAĞLIYOR

Başkan Hüseyin Sözlü, kamu müteahhitlerinin, kamuya iş yaparken, iç denetimleri ve kendi aralarında diyalog içinde olmalarının, sektörde kaliteyi artıracağını, nitelikli hizmet açısından önemli katkı koyacağını ifade etti. Başkan Hüseyin Sözlü, “Sektörde tecrübeli, birikimli, hızlı ve kaliteli hizmet veren paydaşlara ihtiyaç var. Sizler Adana’da da önemli bir sorumluluğu üstleniyorsunuz. Müteahhit ve ihale denildiği zaman sadece para konuşuluyor. Aslında para kazanmak için verien bir mücadeleye de saygı duyulması gerekir. Sistemi yasa koyucu iyi düzenlemeli, uygulayıcılar da daha fazla saygınlık talep edebilecekleri şekilde faaliyet göstermeli. Muhakkak burada yetişmiş müteahhitler de, yükleniciler de ülke ekonomisi açısından, milli ekonomi açısından çok önemli. Cumhuriyet kurulduktan sonraki ilk zamanlarda küçük işleri bile dışarıdan gelen müteahhitler yapmış. Daha sonra kabiliyetli insanımız, gördüğü, öğrendiği işleri kendisi yapmaya ve ülke ekonomisine katkı koymaya başlamıştır. Türkiye’de kamuya iş yapan müteahhitlerin zaman içinde dünya çapında önemli müteahhitler olduğunu biliyoruz. Türkiye’nin ihracatında neredeyse otomotiv sektörü kadar pay sahibiler. Üstelik ihracat yapmak için yoğun ithalat yapan bir sektör de değil müteahhitlik. Dışarıya çok vermeden, içeriye kapital getirmeleri müteahhitlik sektörünü şahsen benim gözümde kıymetli kılıyor. İnşallah sizler de Türkiye’de ve uluslararası alanda büyük projelerde yer alacak ve rekabet edebilecek güce erişirsiniz” diye konuştu.

ŞEFFAF İHALELERDEN DOLAYI BAŞKAN SÖZLÜ’YE TEŞEKKÜR

AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu da, Adana’da Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı ihalelerin şeffaflığından dolayı, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye teşekkür etti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

EKMEK ZAMLANDI: 1 LİRA 75 KURUŞ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık